• 2024-03-16
  1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Laetare), o 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Przed Gorzkimi Żalami, o 16.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez grupy parafialne.
  2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: dorosłych – po Mszy św. o 7.30 i po Mszy św. o 18.00; dzieci na 17.00, a młodzież na 19.15. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  3. W sobotę 16 marca Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Grzegorz Szczygieł MS, duszpasterz i rekolekcjonista. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii. Składka zbierana w środę będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji.
  4. W czasie rekolekcji będzie można składać do koszy przy wejściach do kościoła produkty spożywcze o długiej trwałości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszej parafii. Prosimy ze stolika pod chórem o zabranie “Tytki Miłosierdzia” na żywność dla potrzebujących.
  5. W kiosku parafialnym Baranki wielkanocne i paschaliki, za które składamy ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  6. Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej Parafii do wzięcia udziału w X konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Mamy nadzieję, że konkurs stworzy okazję do indywidualnej i zespołowej działalności artystycznej, świetnej zabawy oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm z materiałów naturalnych jak bukszpan, bazie, kwiaty z bibuły, wstążki itp. Prace dostarczone na konkurs powinny być oznaczone tabliczką przytwierdzoną do palmy, zawierającą: imię i nazwisko, klasę, nazwę szkoły. Przygotowaną palmę należy przynieść do kościoła w sobotę 23 marca do godziny 17.30 i złożyć w salce dla matki z dzieckiem. Ogłoszenie wyników nastąpi w Niedzielę Palmową 24 marca po Mszy Świętej o godz. 11.00. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
  7. W sklepiku, zachęcamy do nabycia ręcznie wykonanych przez Wspólnotę Gałąź Sykomory PALM WIELKANOCNYCH, z których dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się
w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.