• 2024-03-30
  1. Dziś o 17.15 uroczyste Nieszpory, którymi zakończymy Święte Triduum Paschalne.
    • jutro – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym, składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
    • w czwartek „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi po południu od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, dla młodzieży klas VII przygotowujących się do Bierzmowania o godz. 19.00. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • w sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
    • w piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    • w przyszłą niedzielę – święto Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli swoją pracą i zaangażowaniem przeżyć naszej wspólnocie parafialnej święty czas Triduum Paschalnego:
    • wszystkim osobom przygotowującym Ciemnicę, Grób Pański i wystrój kościóła na święta.
    • funkcjonariuszom Policji, którzy zapewnili nam bezpieczny udział w Parafialnej Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek.
    • grupom parafialnym, które prowadziły modlitwę oraz ministrantom i lektorom czuwającym przy Ciemnicy i Grobie Bożym.
    • wszystkim, którzy złożyli i przekazali dary dla ubogich.
    • Parafialnemu Zespołowi Caritas rozprowadzającemu paczki dla potrzebujących.
    • osobom niosącym feretrony, chorągwie, sztandary, świece i baldachim podczas procesji rezurekcyjnej.
    • scholii Magnificat, Służbie Liturgicznej, Panu organiście i Panom kościelnym.
    • oraz wszystkim wiernym za udział w liturgii – serdeczne „Bóg zapłać!”.
  4. Parafialna Caritas zaprasza potrzebujących na obiad w Niedzielę Bożego Miłosierdzia
    7 kwietnia 2024. O 12:30 Msza Święta i po niej w sali na plebanii “Świąteczny Obiad”. Zgłoszenia przyjmujemy do środy dzwoniąc na numer telefonu 663 277 133 lub w środę od 17:00 do 18:00 w czasie dyżuru w Caritasie.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się
w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.