• 2024-03-23
  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
  2. Na ostatnie niedzielne nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś na 16.30. Przed Gorzkimi Żalami, o 16.00 Droga Krzyżowa.
  3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko do środy włącznie.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele będzie
    w czasie Mszy św. porannych i po południu od 17.00 do 18.30.
  5. W Wielki Czwartek możliwość spowiedzi będzie od 6.30 do 8.00. O godz. 8.00 udzielona zostanie Komunia św. tym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. wieczornej.
  6. W Wielki Czwartek o 10.00 w sanktuarium Świętego Jana Pawła II będzie odprawiona Msza Krzyżma Świętego. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza
    na nią wszystkich kapłanów, a także Służbę Liturgiczną, młodzież, Ruch Światło-Życie.
  7. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej
    i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Kościół towarzyszy swemu Panu
    w Jego Męce, trwa na modlitwie w czasie Jego spoczynku w grobie i uroczyście świętuje Jego zmartwychwstanie.
  8. Program Triduum Paschalnego w naszej parafii:
    • Wielki Czwartek:
      Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:
      – od 19.45 – Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa
      – od 20.30 – Grupę Misyjną
      – od 21.15 – Parafialny Zespół Caritas
    • Wielki Piątek:
      W tym dniu obowiązuje post ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
      Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 6.00. Dyżur w konfesjonale będzie
      od 6.00 do 12.00. Komunii św. udziela się w tym dniu tylko w czasie Liturgii Męki Pańskiej. O godz. 14.00 w kościele rozpoczniemy Parafialną Drogę Krzyżową. Przejdziemy ulicami: Prostą, Wlotową, Na Kozłówce, Okólną, Polonijną i Prostą do kościoła. Na zakończenie odmówimy w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
      Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Składa się ona z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. W czasie adoracji Krzyża odśpiewamy Gorzkie Żale. Na zakończenie liturgii w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego i rozpoczniemy całonocne czuwanie. Do prowadzenia adoracji zapraszamy:
      – od 21.00 – Róże Różańcowe
      – od 22.00 – Akcję Katolicką
      – od 23.00 – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Gałąź Sykomory”
      Na dalsze nocne czuwanie przy Grobie Bożym zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii w dowolnie wybranym czasie.Dyżur w konfesjonale będzie przez całą noc. Ofiary składane przy krzyżu są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.
    • Wielka Sobota:
      Cały dzień będzie adoracja przy Grobie Pańskim. Dyżur w konfesjonale od 6.00
      do 16.00. Poświęcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny od 10.00 do 16.00.
      W naszej parafii jest piękny zwyczaj dzielenia się z potrzebującymi i składania dla nich darów przy poświęceniu pokarmów. Paczki dla osób, które zgłosiły się do Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawane w sobotę od 15.30. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również
      w Wielką Sobotę.
    • Wigilia Paschalna:
      Liturgia w sobotę wieczorem rozpocznie się o 18.00. Liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Prosimy o przyniesienie świec.
    • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
      Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Uroczyste Nieszpory kończące Triduum Paschalne odprawimy o 17.15.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się
w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.