• 2024-02-27
  1. II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela “Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. O 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Przed Gorzkimi Żalami, o 16.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez grupy parafialne.
    • w czwartek (29.02) „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • w piątek (01.03) I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi po południu od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30 dla młodzieży o godz. 19.00.
    • w sobotę (02.03) I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
  3. W piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek: dorosłych – po Mszy św. o 7.30 i po Mszy św. o 18.00; dzieci na 17.00 a młodzież na 19.30. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  5. Z inicjatywy Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego już po raz siódmy pielgrzymujemy do wyznaczonych w Krakowie kościołów stacyjnych na wzór starożytnej rzymskiej tradycji, gdzie właśnie w okresie Wielkiego Postu w bazylikach Wiecznego Miasta wierni spotykali się z Biskupem Rzymu na wspólnej modlitwie. W tym roku nasz parafialny kościół został wyznaczony jako jeden z kościołów stacyjnych. Liturgia stacyjna w naszej parafii będzie miała miejsce w czwartek 29 lutego 2024 r. o godz. 18.00 i będzie nawiązywać do rzymskiej Bazyliki Matki Bożej na Zatybrzu. Mszy św. będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Składka zebrana podczas tej liturgii będzie przekazana na cele charytatywne naszej diecezji. Po zakończeniu Eucharystii adoracja w ciszy do godz. 21.00.
  6. W kiosku parafialnym Baranki wielkanocne i paschaliki, za które składamy ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  7. Okres Wielkiego Postu to czas podejmowania postanowień wielkopostnych. Ponieważ sprawujemy patronat nad Panią Dominiką Szkatułą posługującą w Peru, zachęcamy do podjęcia postanowienia o adopcji misyjnej w Peru, by pomagać tamtejszej młodzieży w jej potrzebach edukacyjnych. Szczegóły u ks. Pawła i w grupie misyjnej – numer telefonu do grupy misyjnej można odebrać w zakrystii. Grupa Misyjna zaprasza na spotkanie we wtorek (27 Lutego) po wieczornej Mszy Św. do salki pod kaplicą.
  8. Rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klas siódmych. Kandydaci otrzymają deklarację na lekcji religii od Katechetów, którą wspólnie z Rodzicami czytelnie wypełnią i przyniosą ją na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (1 marca). O godzinie 19:00 Msza Święta, o 19:30 Droga Krzyżowa.