Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Przygotowanie do I Komunii Świętej w roku szkolnym 2019/2020

"Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu...”

św. Jan Paweł II, List do dzieci

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem całej Rodziny dlatego ważne jest podjęcie wspólnych działań Rodziców i katechetów w dziedzinie przygotowania dziecka do tego wielkiego wydarzenia. Zachęcamy Rodziców i Opiekunów, aby aktywnie towarzyszyli dzieciom w drodze do I Komunii św. poprzez:
   • uczestnictwo w każdą niedzielę i święto nakazane we Mszy Świętej, najlepiej gdy jest to Msza św. dla dzieci /w naszym kościele o godz. 11.00/
   • pomaganie dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z katechizmu
   • w miarę możliwości uczestnictwo z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj)
   • wspieranie dziecka modlitwą i przykładem chrześcijańskiego życia
   • współpracę z katechetą prowadzącym przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej (SP 61- dk. Arkadiusz, SP 123 - pani Beata Wilkosz; SP Prywatna - dk. Arkadiusz) i systematyczny udział w wyznaczonych spotkaniach
   • Za całość przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej odpowiedzialny jest ks. Mateusz.

KALENDARIUM OBOWIĄZKOWYCH SPOTKAŃ LITURGICZNYCH I CZASU I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Drodzy rodzice!

W związku z obecną sytuacją w której wszyscy się znaleźliśmy została podjęta decyzja o przeniesieniu uroczystości I Komunii Świętej dla dzieci z klas 3-ich z niedzieli 17.05.2020 na niedziele 13.09.2020. Godziny poszczególnych mszy dla konkretnych szkół bez zmian.