Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA – SANKTUARIA FRANCJI
31.05-08.06.2014


Ramowy program pielgrzymki:


31.05 /sb/ - wyjazd z Krakowa o godz. 4.00, przejazd przez Czechy, Austrię do Niemiec, przyjazd
do ALTÖTTING, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej /tutaj w dniu 18.11.1980 r.  Jan Paweł II zawierzył Niemcy i całą Europę Matce Bożej/, Msza św., przejazd na kolację i nocleg
01.06 /nd/ - wczesne śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd przez Niemcy do Francji /w czasie przejazdu krótkie postoje/, przyjazd do PARYŻA, kolacja, przejazd do hotelu, nocleg.
02.06 /pn/ - po śniadaniu przejazd do PARYŻA, zwiedzanie m.in. kaplica Cudownego Medalika przy rue du Bac, w której Matka Boża ukazała się św. Katarzynie Laboure,  katedra Notre Dame, wieża Eiffla /bez wyjazdu/, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacre-Coeur, Montmartre, obiadokolacja, /możliwość rejsu po Sekwanie 15 Euro/, powrót do hotelu, nocleg.
03.06 /wt/ - po śniadaniu wyjazd do NEVERS - nawiedzenie kościoła, w którym jest pochowana w szklanej trumnie św. Bernadetta Soubirous, dalsza jazda do  PARAY-LE-MONIAL, modlitwa
w kaplicy – miejscu, w którym  czterokrotnie  doświadczyła prywatnych objawień Serca Jezusowego św. Małgorzata Maria Alacoque. Przejazd do ARS, nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianney’a patrona proboszczów, przejazd na kolację i nocleg.
04.06 /śr/ - po śniadaniu wyjazd do LOURDES. Przyjazd do LOURDES – zakwaterowanie w hotelu, udział w wieczornej procesji ze świecami, kolacja, nocleg.
05.06 /czw/ - po śniadaniu przejście do Groty Objawień, modlitwa. Dalsze zwiedzanie: Bazylika Różańcowa, Górna Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Droga Krzyżowa, podziemna Bazylika Piusa X, czas wolny, kolacja, nocleg.
06.06 /pt/ - po śniadaniu wyjazd z Lourdes. Przyjazd do CARCASSONNE – średniowieczne miasto z potrójnymi obronnymi murami, spacer, dalsza jazda do LA SALETTE, udział w procesji wieczornej, modlitwa, kolacja, nocleg /pokoje 4-osobowe/
07.06 /sb/ - po śniadaniu wyjazd do TURYNU, nawiedzenie bazyliki, w której jest przechowywany Całun Turyński – płótno, w które zostało owinięte po zdjęciu z krzyża ciało Jezusa, modlitwa. Dalsza jazda, kolacja i nocleg w ok. Werony.
08.06 /nd/ - po śniadaniu przejazd do WERONY, przejście pod Koloseum, dalej pod najsłynniejszy balkon Romea i Julii, Wyjazd w drogę powrotną /krótkie postoje/. Przyjazd do Krakowa w godzinach nocnych  z 8 na 9 czerwca