Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA – RZYM
I SANKTUARIA WŁOSKIE
16-28.09.2013


Ramowy program pielgrzymki:


1-dzień  /poniedziałek/ Wyjazd z parkingu przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady o godz.5.00, przejazd do Cieszyna, dalej przez Czechy, Austrię do Włoch /podczas podróży postoje co 4 godz./ Kolacja i nocleg w hotelu /pok.2,3,4-osob. z łazienkami/ w okolicach PADWY.                        
 2-dzień /wtorek/ po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego w PADWIE. Przejazd w okolice Rimini, przerwa na kąpiel /lub spacer/ nad Morzem Adriatyckim, dalsza jazda do LORETO sanktuarium maryjnego, przejazd na kolację i nocleg.                                                                                                                              
3-dzień /środa/ po śniadaniu przejazd do MANOPPELLO /całun- wizerunek Jezusa Chrystusa – Boskie Oblicze /, dalej do LANCIANO /Cud Eucharystyczny/, przejazd w okolice San Giovanni Rotondo – kolacja i nocleg.                                                                                                                              
4-dzień /czwartek/ po śniadaniu nawiedzenie MONTE SAN ANGELO, SAN GIOVANNI ROTONDO – modlitwa przy grobie  św. Ojca PIO.  Przejazd na kolację i nocleg w okolicy Neapolu lub Sorrento.                                                                                                        
5-dzień /piątek/, po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie: POMPEJE- ruiny starożytnego miasta, WEZUWIUSZ - wyjazd  na wulkan. Powrót na kolację i nocleg.                                                                                                                                
6-dzień /sobota/po śniadaniu przejazd na MONTE CASSINO /Cmentarz Żołnierzy Polskich, klasztor/, dalsza jazda do GENAZZANO – sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady – modlitwa , przejazd na nocleg w okolicy Rzymu.                                         
7-dzień /niedziela/ wyjazd do RZYMU /przejazd komunikacją miejską/ Msza św. przy grobie bł. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra, Bazylika św. Pawła, muzea, powrót na kolację i nocleg.                                                                                        
8-dzień /poniedziałek/ po śniadaniu dalsze zwiedzanie RZYMU; Kapitol – symbol państwa starożytnych Rzymian, Forum Romanum, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza Navona, powrót na kolację i nocleg.                                                                                                   9-dzień /wtorek/ śniadanie, wyjazd na dalsze zwiedzanie m.in. katakumby, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, powrót na kolację i nocleg
10-dzień/środa/ - wczesne śniadanie, przejazd na audiencję generalną /uzależniony od pobytu Ojca Świętego w Rzymie/, po audiencji  wyjazd z RZYMU, przejazd do ROCCAPORENA DI CASCIA – miejsce gdzie urodziła się i żyła św. Rita – patronka spraw beznadziejnych - modlitwa, dalsza jazda na kolację i nocleg w okolicę Asyżu.                                                                                     
11-dzień/czwartek/ po śniadaniu zwiedzanie ASYŻU – Bazylika św. Franciszka, dalej przejazd do LA VERNY- piesze  przejście do klasztoru. W miejscu tym św. Franciszek z Asyżu otrzymał 15 września 1224 r. stygmaty. Przejazd w okolice Rawenny, kolacja i nocleg.                                                                                                                                                       
12-dzień /piątek/ po śniadaniu przejazd do WENECJI /postój autokaru 9 godz. / przepłynięcie łodzią do Placu św. Marka, zwiedzanie  Bazyliki św. Marka, spacer do Mostu Rialto, wyjazd
z Włoch. Przejazd /nocny/ przez Austrię, Czechy /podczas podróży, krótkie przerwy /                                                                                                                                   
13-dzień /sobota/ przyjazd  do  Krakowa w godzinach południowych