Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć TV Dobra Rada  Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.XI.2020

  1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto Akcji Katolickiej. Przy tej okazji przypominamy, że w naszej parafii spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbywają się w I poniedziałki miesiąca po Mszy św. wieczornej. O godz. 17.00 odprawimy Różaniec za zmarłych. W dni powszednie do końca listopada modlimy się za zmarłych na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną.
  2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
    • we wtorek /24.11/ - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
    • w środę /25.11/ - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy
  3. W kiosku parafialnym można nabyć, prasę katolicką, /za tydzień w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2021/, a także kartki świąteczne, lampiony roratnie oraz świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara, którą składamy na potrzeby Caritas za małą świecę to 6 zł.
  4. Przypominamy, że stosując się do najnowszych wytycznych sanitarnych od dnia 07.11 /sobota/ aż do odwołania liczba osób uczestniczących w nabożeństwach, w naszym kościele nie może przekroczyć 70 osób.
  5. Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej, pragnące otrzymać paczkę świąteczną prosimy o wrzucenie kartki ze swoim adresem i numerem telefonu do 15. grudnia 2020 roku do skarbony z napisem "BOŻE NARODZENIE 2020 - PACZKA" lub indywidualny kontakt z księdzem Józefem.
  6. Pobłogosławimy teraz opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w kiosku parafialnym. Do opłatków dołączona jest kartka z życzeniami od duszpasterzy i obrzędem wieczerzy wigilijnej. Przypominamy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do rozprowadzania opłatków w domach i mieszkaniach.

Niech czas modlitwy za zmarłych napełnia nasze serca nadzieją i umacnia naszą wiarę w Zmartwychwstanie Chrystusa.