Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - (4.XI.2018)

1. Księdzu Jerzemu Zuberowi, proboszczowi parafii Świętej Rodziny w Balicach dziękujemy za wygłoszone kazanie, a wszystkim, którzy dzisiaj wsparli dzieło budowy nowej świątyni w tej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• dziś przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza
• w piątek /09.11/ – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
• w sobotę /10.11/ – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża. W sobotę o 17.00, w przeddzień jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na „Godzinę Wdzięczności” - modlitwę przed Najświętszym Sakramentem - dziękczynną za dar wolności i błagalną o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
• w przyszłą niedzielę – Narodowe Święto Niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o 9.30

3. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pamięć o swoich bliskich zmarłych wyrazili poprzez wypominki i złożone przy tej okazji ofiary. W intencji zmarłych z wypominków listopadowych będziemy się modlić przez cały miesiąc: w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego o 17.00, a w dni powszednie przed Mszą św. wieczorną.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoimi ofiarami złożonymi do skarbon chrześcijan prześladowanych – zebrano kwotę 2380 zł.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o 18.00.

6. W liście pasterskim na II Światowy Dzień Ubogich Arcybiskup Metropolita Krakowski napisał:
Podobnie jak rok temu, mamy sposobność, by szerzej otworzyć nasze oczy i serca na potrzeby ubogich, samotnych, chorych, bezdomnych i nieszczęśliwych podczas Światowego Dnia Ubogich, który przypada na niedzielę 18 listopada (...) Zapraszam wszystkich do włączenia się aktywnie w dzieło miłosierdzia w parafiach. Proszę jednocześnie, aby w nadchodzącym dniu miłosierdzia parafie przypomniały o swojej aktywności na rzecz potrzebujących (…) Zapraszam również do Krakowa do uczestnictwa w centralnych obchodach II Światowego Dnia Ubogich. Od środy, 14 listopada na Małym Rynku będzie otwarty Namiot Spotkań, w którym zarówno ubodzy jak wolontariusze mogą doświadczyć spotkania przy wspólnym posiłku, rozmowy i modlitwy oraz wziąć udział w koncertach, pokazach, warsztatach, szkoleniach, metamorfozach i poradach. Wcześniej od 11 listopada w kościele św. Barbary, w ramach Modlitewnego Jerycha - siedmiodniowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem - będziemy prosić Boga o miłość, która nie pozostaje głucha na wołanie ubogiego, lecz kocha czynem i prawdą. Natomiast od 15 listopada w Bazylice Mariackiej będą trwać rekolekcje, które zakończą się w niedzielę, 18 listopada uroczystą Mszą świętą o godz. 13.00, na którą bardzo serdecznie zapraszam. Jednocześnie kieruję prośbę o wsparcie organizacji Światowego Dnia Ubogich w naszej Archidiecezji w niedzielę, 18 listopada. Połowa zebranych środków pozostanie do wykorzystania przez parafialne zespoły charytatywne. Pozostała ich część pozwoli na pomoc potrzebującym braciom w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie, a także w ich następstwie.

7. W przyszłym roku zamierzamy zorganizować pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Jest ona planowana w dniach 9-13 czerwca 2019 r. Szczegółowy program jest dostępny w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada.

8. W naszym kiosku można nabyć kalendarz parafialny na rok 2019. Ubogacają go fotografie przedstawiające wnętrze naszego kościoła oraz zdjęcia i fragmenty homilii z uroczystości koronacji obrazu Matki Bożej Dobrej Rady i poświęcenia wieży.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.