Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (7.X.2018)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
• we wtorek /09.10/ - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
• w sobotę /13.10/ – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w tym dniu odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Msza św. i procesja. Intencje modlitewne na Różaniec można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2. Dziś o 16.00 w naszym kościele będzie wystawione misterium „Światła Fatimy”. W czasie spektaklu zostanie przypomniana historia objawień z 1917 r. i przesłanie, które Maryja przekazała w Fatimie Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Serdecznie zapraszamy.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o 17.00. W dni powszednie po Mszy św. o 7.30 Różaniec prowadzą Róże Różańcowe.

4. Spotkanie Grupy Misyjnej będzie w czwartek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą.

5. Wspólnota oazowa naszej parafii zaprasza w najbliższy piątek na pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00, a potem spotkanie w salce pod plebanią. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.

6. W sobotę, 13 października odbędzie III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Rozpoczęcie o 9.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Mszy św. o 12.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

7. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła.
Wypominki listopadowe i całoroczne przyjmujemy już w kancelarii i w zakrystii.
W intencji zmarłych z wypominków listopadowych będziemy się modlić przez cały listopad: w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego o 17.00, a w dni powszednie na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną.
Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane.
W intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele jest również odprawiana Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o 18.00, a w Dzień Zaduszny - Msze św. zbiorowe o 9.00 i 18.00.
Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia dziennikarza, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.

9. Proszono nas o przekazanie następującego ogłoszenia:
Młodzieżowy Dom Kultury /ul. Na Wrzosach 57/ poszukuje zdjęć budynku, w którym się mieści, zrobionych w latach 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku oraz po roku 1945. Obecny Młodzieżowy Dom Kultury, przed wojną - Dom Oświatowy Towarzystwa Szkół Ludowych, po wojnie - Zespół Szkół o różnych profilach, obchodzi w tym roku swoje 90-lecie. Organizatorzy obchodów poszukują zdjęć z uroczystości i zajęć odbywających się w budynku, a także fotografii robionych na zewnątrz, będą również wdzięczni za udostępnienie innych materiałów i przedmiotów związanych z działalnością Domu Oświatowego i szkół. Kopie materiałów eksponowane będą na okolicznościowej wystawie. Osoby posiadające fotografie lub inne materiały proszone są o kontakt telefoniczny lub bezpośredni z sekretariatem Młodzieżowego Domu Kultury.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.