Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (6.X.2019)

1. Zapraszamy dzisiaj uczniów klas 8. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców na Msze Święta o 19:30. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne. W przyszłym tygodniu rozpoczną się zapisy do grup przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą odbywać się od 10 do 12 października w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Cotygodniowe spotkania w grupach rozpoczniemy od poniedziałku 14 października.

2. Dzisiaj przed kościołem wystawa misyjna poświęcona 100. rocznicy opublikowania przez Papieża Benedykta XV Listu Apostolskiego "Maximum illud".

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /07.10/ - wspomnienie NMP Różańcowej
• w środę /09.10/ - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o 17.00. W dni powszednie po Mszy św. o 7.30 Różaniec prowadzą Róże Różańcowe.

5. W poniedziałek, 6 października w godzinach urzędowania kancelarii /od 15.30/ rozpoczniemy przyjmowanie intencji Mszy św. na rok 2020. W kolejnych dniach w przypadku zamawiania więcej niż dwóch intencji prosimy, aby przychodzić nie do zakrystii lecz do kancelarii.

6. Serdecznie zapraszamy do Ruchu Światło Życie - oazy młodzieżowej w naszej parafii - wszystkich chcących rozwijać swoją wiarę i twórczo spędzać czas we wspólnocie. Zapraszamy młodzież od klasy 6 oraz uczniów szkół średnich. Msza św. inaugurująca rok formacyjny dla Oazy oraz LSO odbędzie się w piątek 11. października o godzinie 18.00 a spotkania oazy będą w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

7. Po wakacyjnej przerwie Biblioteka parafialna wznawia dyżury w czwartek w godzinach 17.00-18.00.

8. Zebranie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę 12. X. o godz. 7.30 w kaplicy nad salkami.

9. W sobotę, 12 października odbędzie IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie o 9.00. Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

10. W niedzielę /13.10/ – odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Msza św. i procesja. Intencje modlitewne na Różaniec można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.

11. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Roberta Zycha. Ksiądz Robert został skierowany do naszej parafii aby pomagać nam w pracy duszpasterskiej. Niech Matka Boża Dobrej Rady wyprasza Mu potrzebne łaski i otacza Go swoją opieką.

12. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Wypominki listopadowe i całoroczne przyjmujemy już w kancelarii i w zakrystii. W intencji zmarłych z wypominków listopadowych będziemy się modlić przez cały listopad: w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego o 17.00, a w dni powszednie na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane. W intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele jest również odprawiana Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o 18.00, a w Dzień Zaduszny - Msze św. zbiorowe o 9.00 i 18.00. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.

13. Dziękujemy za ofiary na nowe organy. We wrześniu zebrano 16 700 zł.

14. Uprzejmie prosimy o wsparcie inicjatywy Cykl koncertów Muzyka i Sacrum poprzez głosowanie na ten projekt w Budżecie Obywatelskim Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. Projekt ma nr 18. Od ponad roku w naszej świątyni w ramach tego cyklu prezentowane są koncerty muzyki poważnej. Pragniemy również w nadchodzącym 2020 roku zaprosić naszą publiczność na kolejne wydarzenia artystyczne. W planach jest sześć koncertów. Ich realizacja zależy od finansowego wsparcia w ramach Budżetu Obywatelskiego. Prosimy o głosowanie na nasz projekt. Głosować można jeszcze do 7 października – poprzez stronę internetową www.budzet.krakow.pl lub osobiście w wyznaczonych punktach m. in. w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Kurczaba 4 oraz w bibliotece przy ul. Spółdzielców 3. W tą niedzielę, 6 października uruchamiamy punkt głosowania w Sali pod wieżą. Dyżurująca osoba pomoże chętnym oddać głos poprzez stronę internetową lub przy pomocy karty do głosowania. Do głosowania potrzebny jest nr PESEL oraz telefon komórkowy. Ważne! - w tym roku głosować mogą wszyscy mieszkańcy dzielnicy, również poniżej 16 roku życia. Na projekty dzielnicowe w konkretnej dzielnicy głosują mieszkańcy, którzy zamieszkują teren tej dzielnicy.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.