Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.X.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek. Zostaną one przekazane dla siostry Doroty Obtułowicz i Dominiki Szkatuły; misjonarek, nad którymi nasza parafia sprawuje patronat. Nie ma w tym roku kiermaszu misyjnego ponieważ ograniczenia spowodowane pandemią uniemożliwiły naszym misjonarkom przekazanie pamiątek.
 2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o 17.00. W dni powszednie po Mszy św. o 7.30 Różaniec prowadzą Róże Różańcowe. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /20.10/ - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  • w czwartek /22.10/ - wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • w niedzielę /25.10/ - w kościołach konsekrowanych będziemy obchodzić uroczystość rocznicy ich poświęcenia. Po Mszy św. o 9.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawimy nabożeństwo dziękczynne i odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy
 4. W poniedziałek i środę o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy, które głoszą katechiści Drogi Neokatechumenalnej.
 5. W ubiegłą niedzielę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano kwotę 4607,46 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 6. W ramach Tygodnia Misyjnego w najbliższą sobotę /24.10/ po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na spotkanie w naszym kościele z ks. Jerzym Pytrarczykiem, ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, wieloletnim misjonarzem w Afryce, który podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym z posługi w Tanzanii
 7. Wypominki listopadowe i roczne można zamawiać w kancelarii i zakrystii. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się w przedsionku.
 8. Z powodu nieustannego wzrostu zachorowań, w celu zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, ponawiamy apel o bezwzględne noszenie maseczek podczas liturgii. Ponadto, Komunia Święta będzie udzielana według wskazań Episkopatu Polski, w oddzielnych kolejkach dla osób przyjmujących na rękę lub do ust. W przypadku, gdy jest tylko jeden kapłan, najpierw podchodzą osoby przyjmujące Komunię Świętą na rękę.
  Stosując się do najnowszych wytycznych sanitarnych dla powiatów znajdujących się w czerwonej strefie epidemicznej od dnia 17.10 /sobota/ aż do odwołania liczba osób uczestniczących w nabożeństwach, w naszym kościele nie może przekroczyć 140 osób.
 9. Informujemy, że w najbliższą sobotę /24.10/ o godz. 19.00 będzie transmitowany z naszego kościoła na stronie facebook’owej www.facebook.com/MuzykaSacrum finałowy koncert zatytułowany „Barwy jesieni”. Wystąpią: utalentowana oboistka młodego pokolenia - Alicja Matuszczyk, która na stałe współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Artystka wraz z towarzyszącym jej organistą - Rafałem Zimowskim zaprezentuje utwory m.in. J. S. Bacha, A. Vivaldiego, A. Piazzoli i E. Morricone.

Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.