Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (8.IX.2019)

1. Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej XXVII Pielgrzymka Rodzin.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /09.09/ – wspomnienie bł. Anieli Salawy
• w czwartek /12.09/ – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
• w piątek /13.09/ – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w naszym kościele odprawimy w tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Msza św. i procesja. Intencje modlitewne można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
• w sobotę /14.09/ – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – łącząc się duchowo z wszystkimi uczestnikami wydarzenia "Polska pod Krzyżem" we Włocławku zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyzną. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, Eucharystia o godz. 18.00 i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
• w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w kaplicy Ojców Augustianów – suma odpustowa ku czci św. Mikołaja z Tolentino

3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 8.00.

4. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas dziękujemy za ofiary na pomoc w zakupie podręczników i artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zebrano kwotę 1799,60 zł. Podręczniki i artykuły szkolne można odbierać w czasie dyżuru Zespołu Caritas.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. we wrześniu 2018 r.

6. Zapraszamy na IV Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 15. września.
Rozpoczęcie o 14.45, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, od 15.15 koncerty: schola Magnificat, Kapela Mogilanie, następnie prezentacja wozu strażackiego, pokaz Flamenco i występ scholii Cantate Deo.
Tak jak w ubiegłych latach podczas Festynu odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Ciasto należy przynieść w niedzielę 15.09 do godz.14.00, do salki Akcji Katolickiej z tyłu Kościoła. Wszystkie ofiarowane ciasta będą również dostępne na stoisku z ciastami i przetworami.
Na Festynie będą rozprowadzane numerowane cegiełki, które będą brały udział w losowaniu nagród. Jeżeli ktoś może, to zachęcamy do przekazania upominków na ten cel. Ofiarowane na upominki rzeczy można przynosić do zakrystii do dnia 12 września. Dochód przeznaczymy na dofinansowanie budowy organów piszczałkowych.
Szczegółowy program Festynu na plakatach.

7. Informacje o spotkaniach grup parafialnych:
• Informujemy, że cotygodniowe spotkania modlitewne wspólnoty "Gałąź Sykomory" zostają przeniesione z poniedziałku na CZWARTEK
• Chór Parafialny – w piątek po Mszy św. o 18.00 w kaplicy nad salkami
• Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ – w sobotę po Mszy św. o 7.30 w kaplicy nad salkami
Zapraszamy wszystkich, którzy byli już zaangażowani oraz zachęcamy nowe osoby do włączenia się w działalność tych wspólnot.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w tym wakacyjnym czasie w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.