Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8.VII.2018)

1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w naszym kościele obowiązuje zmieniony na czas wakacji porządek Mszy świętych:
• w niedziele nie ma Mszy św. o 19.30
• w dni powszednie nie ma Mszy św. o 7.30

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• we środę/11.07/ - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
• w czwartek/12.07/ - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika oraz Zelii i Ludwika Martin
• w piątek /13.07/ – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje modlitewne można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
• w sobotę /15.07/ – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

3. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami inwestycje parafialne. Zostaną one przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu nowego projektora multimedialnego, który znacznie poprawił jakość wyświetlanych tekstów pieśni. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w II niedzielę miesiąca o 8.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w lipcu 2017 r.

5. W środę od 17.00 będzie ostatni przed przerwą wakacyjną dyżur Parafialnego Zespołu Caritas. Wznowienie dyżurów nastąpi 22 sierpnia.

6. W dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" odbędzie się 38. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy do III Wspólnoty Podgórsko-Wielickiej do końca lipca po Mszach świętych w zakrystii.

7. W niedzielę, 9 września odbędzie się III Parafialny Festyn Rodzinny. Chętni do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia są proszeni o kontakt z ks. Piotrem. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne i firmy, które chciałyby wesprzeć organizację festynu oraz ofiarować nagrody rzeczowe.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w tym wakacyjnym czasie w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.