Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.VI.2020

Dziś o 15.30. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii. 2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień: • w poniedziałek – /29.06/ - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. • we wtorek - /01.07/ - ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. • w czwartek - /02.07/ - I czwartek miesiąca - „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. • w piątek /03.07/ – święto św. Tomasza Apostoła, I piątek miesiąca. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszach św. o 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi w czasie Mszy św. porannych i po południu od 17.00. • w sobotę /4.07/ - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i medytacja. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.Chorych z posługa sakramentalną odwiedzamy tylko po wcześniejszym uzgodnieniu w kancelarii parafialnej lub z księdzem dyżurnym. • w piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna 3. W lipcu i sierpniu /czyli od środy/ w naszym kościele będzie obowiązywał zmieniony na czas wakacji porządek Mszy świętych: • w niedziele nie będzie Mszy św. o 19.30 • w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 7.30 4. Dziękujemy Pani Genowefie Żak, która przez 23. lata z wielkim oddaniem prowadziła nasz parafialny sklepik, życzymy Jej błogosławieństwa Bożego oraz zdrowia. Jednocześnie informujemy, że sklepik wznowi swoja działalność od 5. lipca i tak jak przed pandemią będzie można w nim nabywać prasę katolicką. 5. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas wznowił środowe dyżury. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji mogą zgłaszać się po żywność z aktualnymi zaświadczeniami z MOPS-u. 6. W niedzielę 5. lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach. 7. Dzisiaj ks. Diakon Arkadiusz Litwiniuk kończy swoją roczną praktykę w ramach formacji do Sakramentu Kapłaństwa. Dziękujemy za Jego posługę w naszej parafii i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Dobrej Rady. 8. W ubiegłym tygodniu w naszej Archidiecezji miały miejsce zmiany personalne, które dotyczą także naszej parafii. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski: • z dniem 01. lipca br. zwalnia Ks. Mateusza Wyrobkiewicza z obowiązków wikariusza naszej parafii i kieruje do podjęcia posługi duszpasterskiej i zamieszkania w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Msza św. dziękczynna za dwa lata kapłańskiej posługi ks. Mateusza w naszej parafii, we wtorek o godz. 18.00. Wszystkim Parafianom modlącym się w naszym kościele i w swoich domach życzymy na czas wakacji zdrowia i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.