Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

X NIEDZIELA ZWYKŁA (10.VI.2018)

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w naszym kościele w niedziele o 17.00, a w dni powszednie o 17.40, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /11.06/ - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
• we wtorek /12.06/ - wspomnienie 108 męczenników z czasu II wojny światowej: bł. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
• w środę /13.06/ - wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie - o 17.00 będzie Różaniec, potem Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje modlitewne można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
• w czwartek /14.06/ - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. W przyszłą niedzielę o 12.30 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Dawid Kuna, który przebywał w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej w poprzednim roku. Podczas tej Mszy św. będziemy się też modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w czerwcu 2017r.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami pokrycie kosztów dokończenia budowy wieży. W tym miesiącu planujemy spłacić ostatnią część należności. Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca o 8.00.

5. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. o 18.00 w sali parafialnej.

6. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy - w sobotę o 7.30 z parkingu parafialnego.

7. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej będzie w przyszłą niedzielę o 16.00 na plebanii.

8. W marcu br. pożar zniszczył dom naszej parafianki, p. Wandy. Obecnie przebywa ona w Domu dla Bezdomnych Kobiet. W najbliższym czasie ma otrzymać mieszkanie socjalne, które jednak trzeba będzie wyposażyć. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do oznaczonych skarbon w kościele na pomoc dla poszkodowanej. Osoby, które mogłyby przekazać meble lub inne sprzęty potrzebne do wyposażenia mieszkania proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem, opiekunem Parafialnego Zespołu Caritas.

9. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca ulicami Krakowa przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 10.00 na Placu Matejki, zakończy piknikiem rodzinnym w Parku Jordana. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

10. W Dniu Ojca, 23 czerwca na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni na pielgrzymce „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”. W programie konferencje, Eucharystia, modlitwa i zawierzenie rodzin. Szczegóły na banerze przy wjeździe na parking parafialny.

11. Proszono nas o przekazanie następujących ogłoszeń:
• Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie ogłasza rekrutację do wszystkich klas na rok szkolny 2018/2019. Szkoła będzie się mieścić na os. Kościuszkowskim 2A w Krakowie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.oazowa.pl Dni otwarte szkoły będą 16 czerwca od 9.30 do 13.00 oraz 25 czerwca od 18.00 do 20.00.
• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 61 zaprasza rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na spotkanie informacyjne w dniu 13 czerwca o 18.00
• Szkoła Podstawowa nr 123 zaprasza rodziców przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na zebranie informacyjne w środę, 13 czerwca o 17.00

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.