Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (13.V.2018)

1. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Litania Loretańska do NMP, Msza św. i na koniec procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje modlitewne na Różaniec można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w niedziele o 17.00, a w dni powszednie o 17.30. W czasie nabożeństw majowych odmawiamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /14.05/ – święto św. Macieja Apostoła
• w środę /16.05/ - święto św. Andrzej Boboli, męczennika, głównego patrona Polski
• w przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św.
W czasie Mszy św. o 9.30 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61, o 11.00 – ze Szkoły Podstawowej nr 123, o 12.30 – z Prywatnej Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę: o 9.00 dla SP 61, o 10.00 dla SP 123 i Szkoły Prywatnej.

4. W intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w maju 2017 r. będziemy się modlić w tym miesiącu wyjątkowo w IV niedzielę, 27 maja na Mszy św. o 12.30.

5. Grupy parafialne zapraszają na spotkania:
• Grupa Misyjna - w czwartek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą.
• Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ - w sobotę o 7.30

6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Gałąź Sykomory zaprasza na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego - w sobotę, 19 maja od godz.19.00. W tym roku ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św. czuwanie odbędzie się w kaplicy nad salkami /wejście naprzeciw starej dzwonnicy/. Program czuwania znajduje się na plakacie przy wejściu do kościoła oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku.

7. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dziś na tacę. Zostaną one przeznaczone na pokrycie pozostałych jeszcze do zapłaty kosztów dokończenia budowy wieży. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00.

8. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” przesłało podziękowanie za ofiary zebrane podczas kwesty w ramach kolejnej edycji akcji Pola Nadziei. „Dzięki hojności wiernych zbiórka zaowocowała kwotą 5961 zł 25 gr i 30 eurocentów. Każda złotówka i każdy grosz wrzucony, jako dar serca, do skarbon kwestarskich stanowi cenne wsparcie działań zmierzających do zachowania godności tego okresu życia nieuleczalnie chorego człowieka, który jest jego czasem pożegnania z bliskimi” napisano w podziękowaniu.

9. W roku 160-lecia objawień Matki Bożej w Lourdes zamierzamy zorganizować pielgrzymkę do tego Sanktuarium w dniach 16-20 września b.r. Program jest dostępny w zakrystii. Ze względu na duże zainteresowanie lotami bezpośrednimi z Krakowa do Lourdes i konieczność szybkiej rezerwacji biletów na samolot osoby chętne do udziału w pielgrzymce proszone są o zapisanie się na listę uczestników do najbliższego poniedziałku w zakrystii lub w kancelarii.

10. W kiosku parafialnym można nabyć lampiony i świece do lampionów na procesję fatimską. Polecamy także album „Matko nasza Dobrej Rady…”, który jest wyjątkową pamiątką koronacji Obrazu i 100-lecia naszej parafii, zawiera historię kultu Matki Bożej Dobrej Rady, teksty kazań z najważniejszych uroczystości oraz bogatą dokumentację fotograficzną.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybywającym na modlitwę do naszego kościoła życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.