Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

V NIEDZIELA ZWYKŁA (9.II.2020)

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do włączenia się w dowolnym czasie w modlitewne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dzisiaj wspólną modlitwę poprowadzą: Róże Różańcowe, Parafialny Zespół Caritas i Grupa Misyjna. O 17.15 odprawimy Nieszpory. Plan adoracji na przyszłą niedzielę, 16 lutego:
od 13.30 – Chór Parafialny
od 14.30 – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
od 15.30 – Schola Magnificat, Ruch Światło-Życie i Służba Liturgiczna
od 16.30 – adoracja w ciszy
17.15 – Nieszpory

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /10.02/ wspomnienie św. Scholastyki
• we wtorek /11.02/ - wspomnienie NMP z Lourdes; XXVIII Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości związane z Dniem Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ks. kard. Stanisław Dziwisz odprawi o godz. 12:00 uroczystą Mszę św. z udziałem i w intencji chorych.
• w piątek /14.02/ - święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

3. W tym tygodniu odbędą się zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania dla uczniów klas VII szkół podstawowych. Zapisy będą trwały od poniedziałku, 10 lutego do soboty, 15 lutego. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania z indeksem katechizacji z wpisaną przez katechetę szkolnego oceną półroczną z religii.

4. W poniedziałek i środę o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy, które głoszą katechiści Drogi Neokatechumenalnej.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży z klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. konferencja, którą wygłosi ks. dr Wojciech Węgrzyniak.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00. W miesiącu styczniu zebrano 21 848,91 zł.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w lutym 2019 r.

8. Zapisy na wakacyjny wyjazd do Hiszpanii dla młodzieży z naszej parafii zostają przedłużone do 15.02. Zapisać można się w zakrystii, oraz kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii, kancelarii parafialnej, na stronie internetowej parafii. Przypominamy wszystkim, którzy już się zapisali o konieczności wpłaty zaliczki, która stanowi potwierdzenie udziału w kolonii. Zaliczkę prosimy wpłacać do 15.02. w kancelarii parafialnej lub u księdza Mateusza.

9. W tym tygodniu zakończy się wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę i Boże błogosławieństwo.