Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

V NIEDZIELA ZWYKŁA (10.II.2019)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• dziś przypada wspomnienie św. Scholastyki
• w poniedziałek /11.02/ - wspomnienie NMP z Lourdes; XXVII Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości związane z Dniem Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi o godz. 12:00 uroczystą Mszę św. z udziałem i w intencji chorych.
• w czwartek /14.02/ - święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy
• w piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia, a po niej, jak w każdy III piątek miesiąca, Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. spotkanie Biura Radia Maryja

2. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00.

3. Zakończyły się zapisy młodzieży klas VII szkół podstawowych do grup przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie przygotowania nastąpi w piątek, 15 lutego podczas Mszy św. o 18.00 – zapraszamy kandydatów i ich rodziców.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w piątek o 20.00 w sali parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w lutym 2018 r.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii do włączenia się w dowolnym czasie w modlitewne czuwanie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. a grupy parafialne prosimy o prowadzenie wspólnej modlitwy. Plan adoracji na niedzielę, 17 lutego:
od 13.30 – Róże Różańcowe
od 14.30 – Parafialny Zespół Caritas
od 15.30 – Grupa Misyjna
od 16.30 – adoracja w ciszy
17.15 – Nieszpory

7. W dniu 7 listopada 2018 r. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził trwający od wieków kult bł. Michała Giedroycia, zakrystiana z kościoła św. Marka w Krakowie i tym samym potwierdził, że jest on błogosławionym Kościoła katolickiego. Dziękczynne uroczystości archidiecezjalne planowane są na 8 czerwca br. w Bazylice Mariackiej. W ramach przygotowań do tego wydarzenia w każdy II piątek miesiąca odbędą się spotkania z bł. Michałem Giedroyciem. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

8. W naszej parafii trwa jeszcze wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę i Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej do końca jej trwania, czyli do 21 lutego zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej www.parafiaprokocim.pl Parafian, którzy byli nieobecni w czasie wizyty duszpasterskiej a chcą przyjąć kolędę prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty z kancelarią parafialną w celu ustalenia odpowiedniego terminu.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.