UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (9.VI.2019)

1. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - w niedziele o 17.00, natomiast w dni powszednie o 17.40.

• w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00
• we wtorek /11.06/ - wspomnienie św. Barnaby Apostoła
• w środę /12.06/– wspomnienie 108 męczenników czasu II wojny światowej: Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy
• w czwartek /13.06/ – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W tym dniu odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie - o 17.00 będzie Różaniec, potem Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. i procesja. Intencje modlitewne można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
• w piątek /14.06/ – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
• w przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy; w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00.

5. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy - w sobotę o 7.00 z parkingu parafialnego.

6. W intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w czerwcu 2018 r. będziemy się modlić w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30.

7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy w kierunku os. Na Kozłówce i przejdzie ulicami: Prostą, Wlotową, Na Kozłówce, Okólną, Polonijną, Wlotową i Prostą do kościoła.
Bardzo prosimy grupy parafialne o przygotowanie ołtarzy w następującym porządku:
• I ołtarz - Grupa Misyjna i Akcja Katolicka
• II ołtarz – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Parafialny Zespół Caritas
• III ołtarz – Służba Liturgiczna, Ruch Światło- Życie, schola Magnificat
• IV ołtarz – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Gałąź Sykomory

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim, który odbędzie się w sobotę, 15 czerwca od 14.30 do 19.30. Okazją do świętowania jest 25. rocznica ogłoszenia „Listu do rodzin” św. Jana Pawła II. Podczas pikniku będą quizy, pokaz akrobatyki, występ zespołu dziecięcego, a także tańce, animacje i zabawy z wodzirejem, warsztaty rękodzieła, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz grill. Kluczowym punktem programu będą Dialogi dzieci z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami i osoby samotne.

9. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca ulicami Krakowa przejdzie VII Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 10.00 na Placu Matejki, zakończy piknikiem rodzinnym w Parku Jordana.

10. Od 14 do 16 czerwca będą trwały tegoroczne Dni Prokocimia. Szczegółowy program można znaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.