Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (6.I.2019)

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji pobłogosławimy kadzidło i kredę, która służy do oznaczenia drzwi naszych mieszkań.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele misyjne. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim Parafianom, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników misyjnych w swoich domach a także osobom, które nie mogły gościć kolędników, a swój materialny dar serca przekazały do skarbonki – grupy kolędnicze z kościoła parafialnego i kaplicy św. Mikołaja z Tolentino zebrały w sumie na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Burundi i Rwandzie kwotę 6874 zł 33 gr. Dziękujemy dzieciom, które zaangażowały się w kolędowanie oraz ich opiekunom. Serdeczne „Bóg zapłać!” również za ofiary składane za sianko na stół wigilijny (2402 zł), które będą przeznaczone na potrzeby podopiecznych naszych misjonarek: s. Dorotei Obtułowicz w Boliwii i Dominiki Szkatuły w Peru.

3. Spotkanie opłatkowe grup parafialnych odbędzie się dziś o 15.00 w salkach pod plebanią. Serdecznie zapraszamy.

4. Razem z XV Liceum Ogólnokształcącym organizujemy po raz kolejny spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Odbędzie się ono w środę, 9 stycznia o 16.00 w budynku liceum przy al. Dygasińskiego 15. W programie: występ młodzieży z XV LO, wspólne kolędowanie, spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy.

5. Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd do Grecji dla młodzieży, który odbędzie się w terminie od 28 lipca do 5 sierpnia 2019 r. Szczegółowy program jest dostępny w zakrystii, kancelarii i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy /w kancelarii lub zakrystii/ będą do 27 stycznia. Więcej informacji można uzyskać u ks. Mateusza. Zachęcamy do udziału wszystkich zaangażowanych w grupy działające przy parafii, ale także tych, którzy chcieliby dołączyć do tego grona i miło spędzić czas wakacji.

6. W kiosku parafialnym można nabyć płytę naszej scholi Magnificat „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę duszpasterską i Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej do 28 stycznia zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady