Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12.I.2020)

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z naszą polską tradycją przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w piątek /17.01/ – wspomnienie św. Antoniego, opata

3. W dniach 18-25 stycznia będziemy przeżywać kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia o 15.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w styczniu 2019 r.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00. W miesiącu grudniu zebrano 21 185 zł.

6. W imieniu służby liturgicznej i młodzieży oazowej dziękujemy również za ofiary złożone za kadzidło i kredę – zebrano 3687,52 zł.

7. W sobotę 18. stycznia, o godz. 19.00 - w naszym kościele, odbędzie się koncert „Pastuszkowie, hej” – jedenaste wydarzenie artystyczne z cyklu Muzyka i Sacrum. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Wykonawcami będą: parafialna schola Magnificat oraz grupy wokalne działające w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego. Kolejny raz, włączamy się w działalność charytatywną, wspierając obecnie podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe". Młodzi wykonawcy pragną pomóc swoim rówieśnikom, którzy zmagają się z cierpieniem. Dobrowolne datki, przeznaczone na cel fundacji zbierane będą po koncercie.

8. Rozpoczynamy zapisy na wakacyjny wyjazd dla młodzieży z naszej parafii. W tym roku celem wyjazdu będzie słoneczna Hiszpania. Wyjazd odbędzie się w terminie 17.07. - 24.07.2020. Zapisać można się w zakrystii, oraz kancelarii parafialnej do dnia 31.01.2020. Szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii, kancelarii parafialnej, na stronie internetowej parafii, oraz u ks. Mateusza. Pierwszeństwo przy zapisie mają osoby, które uczestniczyły w roku ubiegłym w kolonii do Grecji.

9. Od poniedziałku 13. stycznia parking parafialny będzie objęty systemem opłat według zasad ustalonych na zebraniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej w maju 2019 r. Nie płacimy za postój w niedzielę i święta. W tygodniu od poniedziałku do soboty pierwsze 2 godziny parkowania gratis, kolejna godzina postoju płatna 1 zł. Parking czynny jest w godzinach od 6.00 do 21.00. Prosimy nie zostawiać samochodów na parkingu po godz. 21.00 kiedy zamykane są bramy i nie będzie możliwości wyjazdu z parkingu do godz. 6.00. Wszystkich korzystających z parkingu obowiązuje regulamin. Prosimy o zapoznanie się regulaminem parkingu parafialnego.

10. W naszej parafii trwa nadal wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę i Boże błogosławieństwo. Plan kolędy na najbliższy tydzień dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii - www.parafiaprokocim.pl

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.