Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (12.V.2019)

1. W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodzimy już po raz 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na ten dzień zatytułowanym „Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga” Ojciec Święty Franciszek napisał: „Każdy z nas mierzy się z pragnieniami niesionymi w sercu, angażuje się w działania, które – jak ufa – okażą się owocne, wyrusza na morze wielu możliwości, poszukując właściwego kursu, który mógłby spełnić jego pragnienie szczęścia”.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy je w niedziele o 17.00, a w dni powszednie o 17.30.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /13.05/ - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. W tym roku poprowadzi je ks. dr Piotr Studnicki, wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych oraz w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Plan nabożeństwa: o 17.00 będzie Różaniec, potem Litania Loretańska do NMP, Msza św. z kazaniem i na koniec procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Intencje modlitewne na Różaniec można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Składka zbierana w czasie tegorocznych nabożeństw będzie przeznaczona na renowację feretronów.
• we wtorek /14.05/ – święto św. Macieja Apostoła
• w czwartek /16.05/ - święto św. Andrzej Boboli, męczennika, głównego patrona Polski
• w piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia, a po niej, jak w każdy III piątek miesiąca, Msza wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. spotkanie Biura Radia Maryja
• w przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św. W czasie Mszy św. o 11.00 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61 i Szkoły Podstawowej nr 123, natomiast o 12.30 – z Prywatnej Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o 10.00.

4. W intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w maju 2018 r. będziemy się modlić w tym miesiącu wyjątkowo w IV niedzielę, 26 maja na Mszy św. o 12.30.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców i dobroczyńców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00.

6. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dziś o 16.00 na plebanii.

7. Wczoraj w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II bp Janusz Mastalski pobłogosławił 185 nowych Ministrantów Słowa Bożego, a wśród nich pięciu z naszej parafii. Nowym lektorom życzymy, by czytane przez nich podczas liturgii Słowo Boże owocowało ożywieniem i umocnieniem wiary w nich samych jak również w nas, którzy z ich posługi będziemy korzystać.

8. Grupa Misyjna zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą.

9. W naszej parafii od kilku miesięcy działa Krąg Rodzin Domowego Kościoła - wspólnota małżeństw sakramentalnych, które chcą trwać przy Bogu i rozwijać się duchowo. Małżeństwa, które chcą dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 26 maja po Mszy św. o 11.00 w sali parafialnej. Zainteresowani mogą również zabrać ulotkę informacyjną ze stolika za ławkami lub skontaktować się z ks. Grzegorzem.

10. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających w czasie wakacji do Grecji odbędzie się we wtorek, 14 maja o 18.30 w kościele. Prosimy, aby na spotkaniu był obecny rodzic lub opiekun. Informujemy, że są jeszcze dwa wolne miejsca na ten wyjazd. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mateuszem.

11. Osoby, które zapisały się na październikową pielgrzymkę do Włoch prosimy o złożenie do soboty, 18 maja w kancelarii parafialnej wypełnionej karty zgłoszenia i wpłatę wpisowego, co będzie potwierdzeniem uczestnictwa w pielgrzymce.

12. W przyszłą niedzielę o 12.30 w Pałacu Jerzmanowskich /ul. Górników 27/ odbędzie się aukcja charytatywna prac plastycznych artystów krakowskich oraz podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury na rzecz Stypendium Edukacyjnego im. Erazma i Anny Jerzmanowskich dla uzdolnionej młodzieży z Prokocimia. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Zachęcamy także do zapoznania się z Regulaminem stypendium, który jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybywającym na modlitwę do naszego kościoła życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.