Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24.III.2019)

1. Dziś o 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Bożego. Przed Gorzkimi Żalami, o 16.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez grupy parafialne.

2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu: dorosłych – po Mszy św. o 7.30 i po Mszy św. o 18.00; dzieci na 17.00 a młodzież na 19.15.

3. Dziękujemy rodzicom i młodzieży, która wczoraj przystąpiła do sakramentu bierzmowania za dar ołtarza złożony dla parafii: gong potrójny, który będzie używany w czasie liturgii.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary do skarbon na cele misyjne. Zebrano kwotę 1710 zł.

5. Dziś w ramach akcji „Pola Nadziei” wolontariusze zbierają przed kościołem datki na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji i okazanie w ten sposób troski o ludzi nieuleczalnie chorych.

6. W poniedziałek /25.03/ - uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o 18.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz modlitwy umieszczonej w Deklaracji w intencji dziecka i jego rodziców. Deklaracje duchowej adopcji są do pobrania w zakrystii. Podejmujących adopcję prosimy o przyniesienie świec.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 25 marca o 19.00 w kościele.

8. Od wtorku, 26 marca rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła przed rekolekcjami wielkopostnymi i nawiedzeniem kopii Figury św. Michała z Groty Objawień na Gargano. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiać podczas Mszy św. o 7.30 oraz na zakończenie adoracji przed Mszą św. o 18.00. Od połowy tygodnia ze stolika za ławkami będzie można zabrać foldery z programem rekolekcji i modlitwą do św. Michała Archanioła.

9. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic dla osób, które zgłosiły udział w tym wydarzeniu będzie w piątek, 29 marca o 18.00 z parkingu parafialnego.

10. W piątek po Drodze Krzyżowej dla młodzieży będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

11. W sobotę, 30 marca przypada 50. rocznica święceń kapłańskich Księdza Kanonika Adama Lisika, penitencjarza naszej parafii. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy uroczyście świętować to wydarzenie, a już dziś życzymy Czcigodnemu Jubilatowi obfitości łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz nieustannej opieki Matki Najświętszej.

12. W kiosku parafialnym można nabyć kartki świąteczne oraz baranki i paschaliki wielkanocne a także prasę katolicką. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” dodatek – rachunek sumienia opracowany na podstawie darów Ducha Świętego.

13. Proszono nas o przekazanie następującego ogłoszenia:
Siostry Augustianki zapraszają młodzież klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej wraz z rodzicami do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum św. Rity w Krakowie, prowadzonego przez ich Zgromadzenie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.liceum.augustianki.pl oraz na plakacie w przedsionku kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.