Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (15.IV.2018)

1. Dziś Niedziela Biblijna i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Towarzyszy mu hasło „Weźmijcie Pismo Święte”. Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Po Mszy św. młodzież będzie rozdawała fragmenty tego Listu do osobistego rozważenia. Przez cały tydzień przed Mszą św. o 18.00 przedstawiciele grup parafialnych będą czytać kolejne rozdziały Listu do Rzymian.
W ramach Tygodnia Biblijnego w czwartek po Mszy św. o 18.00 w kościele odbędzie się wykład ks. dr hab. Stanisława Wronki, kierownika Katedry Egzegezy Starego Testamentu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na temat: „Wolność człowieka w Listach św. Pawła Apostoła”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

2. Od wtorku, 17 kwietnia rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Dobrej Rady. Będziemy ją odmawiać na zakończenie Mszy św. o 7.30 i Mszy św. o 18.00.

3. Grupy parafialne zapraszają na spotkania:
• Grupa Misyjna w czwartek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą
• Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ w sobotę po Mszy św. o 7.30.

4. W piątek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się w naszym kościele Droga Światła. Jest to nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej, składające się z 14 stacji, przy których rozważa się wydarzenia paschalne od Zmartwychwstania Chrystusa do Zesłania Ducha Świętego. Prosimy o przyniesienie świec.

5. W ramach akcji „Pola Nadziei” w przyszłą niedzielę wolontariusze będą zbierać przed kościołem datki na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

6. W przyszłą niedzielę o 15.00 na plebanii odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej, która odbyła się w marcu.

7. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w najbliższy czwartek, 19 kwietnia o 20.15 w kolegiacie świętej Anny w Krakowie. Temat: Powołanie. Jak rozeznać? Pytania do Księdza Arcybiskupa można zadawać przez formularz znajdujący się na stronie www.dialogi.pl

8. W kiosku parafialnym można nabyć kieszonkowy egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu. Niech Tydzień Biblijny będzie zachętą do codziennej lektury i pogłębiania znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu.

Wszystkim Parafianom i Gościom przybywającym na modlitwę do naszego kościoła życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.