Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

I NIEDZIELA ADWENTU (2.XII.2018)

1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana.
Roraty – Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Dzieci zapraszamy na Roraty /od poniedziałku do piątku/ na 18.00 i zachęcamy do przynoszenia lampionów, które są znakiem adwentowego czuwania.
W czasie Adwentu ze względu na Roraty dla dzieci środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.
Rekolekcje adwentowe w naszym kościele będą od 21 do 23 grudnia, spowiedź parafialna przed Bożym Narodzeniem - w sobotę, 22 grudnia.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /03.12/ - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
• we wtorek /04.12/ - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
• w czwartek /06.12/ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; I czwartek miesiąca. Msze św. dla chorych i starszych: przy ul. Facimiech 16 o 11.00, a przy ul. Jasińskiego 32 o 15.00. „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• w piątek /07.12/ - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Spowiedź po południu od 16.00. W tym dniu Roraty dla dzieci będą o 16.30, Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o 19.00. Ks. proboszcz i ks. kanonik będą odwiedzać chorych od 9.00.
• w sobotę /08.12/ – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o 9.00 - obrzęd przekazania Pisma Świętego dla kandydatów do bierzmowania, którzy byli nieobecni na Mszy św. w ostatnią niedzielę listopada. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
• w piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od 17.00 będzie wydawana żywność w ramach pomocy unijnej /przydział na listopad i grudzień/ osobom, które posiadają aktualne zaświadczenie z MOPS uprawniające do korzystania z tej pomocy. Dziękujemy kierowcy oraz wolontariuszom, którzy pomagali przy transporcie z magazynu Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę o 16.00 na plebanii.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych będą nas odwiedzać Kolędnicy Misyjni.
Abp Marek Jędraszewski zachęcając do udziału w tej inicjatywie napisał: Misyjne kolędowanie dzieci ma już swoją historię. Także Archidiecezja Krakowska od wielu lat cieszy się z zaangażowania „Kolędników Misyjnych”, którzy w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają domy głosząc Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu i przypominają, że na świecie jeszcze wielu ludzi nie zna Pana Jezusa. Mówią, że każdy z nas jest odpowiedzialny za misyjne dzieło Kościoła (…) Udzielam pasterskiego błogosławieństwa wszystkim Dzieciom i Opiekunom, którzy podejmą to piękne i potrzebne dzieło. Swoją gorliwością przekazujcie ducha misyjnego wszystkim, szczególnie waszym rówieśnikom w szkołach i parafiach. Pamiętajcie, że dzieląc się wiarą z innymi umacniacie swoją wiarę.
Dzieci i młodzież, którzy chcą się zaangażować w kolędowanie na rzecz misji i pomóc rówieśnikom z Burundi i Rwandy zapraszamy /koniecznie z rodzicami/ na spotkanie organizacyjne w piątek, 7 grudnia po Mszy św. o 16.30 do salki pod plebanią. Informujemy, że dzieci podczas prób i kolędowania mają zapewnioną opiekę osób dorosłych.

7. W naszym kiosku można nabyć kalendarze parafialne, kartki świąteczne, lampiony roratnie, świece Caritas, poświęcone opłatki oraz sianko wigilijne przygotowane przez Grupę Misyjną. W czasie Adwentu w dni powszednie kiosk będzie czynny również rano: od 7.00 do 8.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.