Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

I NIEDZIELA ADWENTU (1.XII.2019)

1. Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana.
Roraty - Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Dzieci zapraszamy na Roraty /od poniedziałku do piątku/ na 18.00 i zachęcamy do przynoszenia lampionów, które są znakiem adwentowego czuwania.
W czasie Adwentu ze względu na Roraty dla dzieci środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.
Rekolekcje adwentowe w naszym kościele będą od 13 do 15 grudnia, spowiedź parafialna przed Bożym Narodzeniem - w sobotę, 21 grudnia.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• we wtorek /03.12/ - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
• w środę /04.12/ - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
• w czwartek - I czwartek miesiąca. Msza św. dla chorych i starszych: przy ul. Jasińskiego 32 o 15.00. „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• w piątek /06.12/ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Spowiedź po południu od 16.00. W tym dniu Roraty dla dzieci będą o 16.30, Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o 19.00. Po Mszy św. konferencję dla kandydatów do Bierzmowania wygłosi ks. Grzegorz Wąchol. W piątek Ks. proboszcz i ks. kanonik będą odwiedzać chorych od 9.00.
• w sobotę /07.12/ - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
• w niedzielę /08.12/ – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
• w piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 w salce pod kaplicą.

4. W dniach od 5 do 12 grudnia będziemy gościć w naszym kościele ikonę i relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego – Miriam Baouardy (Małej Arabki). Zapraszamy do modlitwy za Jej wstawiennictwem oraz do obejrzenia filmu o życiu Świętej, który zostanie wyświetlony po Mszach Św. o godz. 18.00: 5 grudnia /czwartek/ w kościele i 8 grudnia /niedziela/ w kaplicy nad salkami. Zaprasza wspólnota ,"Gałąź Sykomory".

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 8 grudnia o 16.00 na plebanii.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych będą nas odwiedzać Kolędnicy Misyjni. Abp Marek Jędraszewski zachęcając do udziału w tej inicjatywie napisał ,,Udzielam pasterskiego błogosławieństwa wszystkim Dzieciom i Opiekunom, którzy podejmą to piękne i potrzebne dzieło. Swoją gorliwością przekazujcie ducha misyjnego wszystkim, szczególnie waszym rówieśnikom w szkołach i parafiach. Pamiętajcie, że dzieląc się wiarą z innymi umacniacie swoją wiarę. Dzieci i młodzież, którzy chcą się zaangażować w kolędowanie na rzecz misji i pomóc dzieciom w Amazonii zapraszamy /koniecznie z rodzicami/ na spotkanie organizacyjne w piątek, 6 grudnia po Mszy św. o 16.30 do salki pod plebanią. Informujemy, że dzieci podczas prób i kolędowania mają zapewnioną opiekę osób dorosłych.

7. W naszym kiosku można nabyć kalendarze parafialne, kartki świąteczne, lampiony roratnie, świece Caritas, poświęcone opłatki oraz sianko wigilijne przygotowane przez Grupę Misyjną. Ofiary złożone za sianko zostaną przekazane naszym misjonarkom. W czasie Adwentu w dni powszednie kiosk będzie czynny również rano: od 7.00 do 8.00 i od 17.00 wieczorem.

8. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność naszego Chóru Parafialnego "Ave Maria". Próby chóru odbywają się w piątki - oprócz pierwszych piątków - w kaplicy nad salkami po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. Zachęcamy serdecznie wszystkich, którzy pragną chwalić Boga pieśnią oraz spędzić czas w miłym gronie. Zgłaszać można się bezpośrednio na próbę - najbliższa 13 grudnia.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.