Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.IX.2017)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /18.09/ - święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży
• w środę /20.09/ - wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
• w czwartek /21.09/ - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
• w piątek /22.09/ – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej
• w sobotę /23.09/ – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny

2. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 18 września o 18.30 w kościele.

3. Msza św. na rozpoczęcie parafialnej pielgrzymki do Fatimy będzie odprawiona w środę o 12.45. Po Mszy św. na parkingu parafialnym pakowanie bagaży i wyjazd na lotnisko.

4. W tym tygodniu rozpoczną się zapisy do grup przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
W związku z reformą edukacji w tym roku szkolnym przygotowaniem do bierzmowania zostaną objęte klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum.
Zapisy dla klas III gimnazjum będą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania od najbliższego poniedziałku, 18 września do soboty, 23 września. Do zapisu potrzebny jest uzupełniony indeks katechizacji zawierający wpisane oceny z katechezy szkolnej oraz zaliczenie poprzedniego roku przygotowania do bierzmowania. Rozpoczęcie przygotowania dla klas III będzie w przyszłą niedzielę, 24 września na Mszy św. o 19.30 - zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
Zapisy dla klas VII będą w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania od 25 do 30 września.
Natomiast klasy II gimnazjum rozpoczną przygotowanie w II semestrze.
Szczegółowe informacje i terminy spotkań znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii.
Przypominamy, że zgodnie z wymogami prawa kanonicznego przyjęcie bierzmowania jest jednym z koniecznych warunków, które należy spełnić, aby zostać dopuszczonym do pełnienia funkcji chrzestnego.

5. Osoby, które chcą odbierać w naszej parafii żywność w ramach pomocy unijnej proszone są o zgłaszanie się z aktualnym zaświadczeniem wydanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w czasie dyżuru Parafialnego Zespołu Caritas w środę od 17.00 do 18.00.

6. Trwają prace związane z dokończeniem budowy wieży. W minionym tygodniu zamontowano sterczyny na I segmencie oraz wykonano znaczną część obróbki blacharskiej. Dziękujemy za modlitewne i materialne wsparcie realizowanego dzieła.

7. Skauci Europy, którzy w ubiegłą niedzielę zainaugurowali działalność w naszej parafii zapraszają:
• dziewczęta w wieku 12-17 lat na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się w sobotę, 23 września o 10.30 - spotkanie uczestników przy wejściu do salek za kościołem /naprzeciw starej dzwonnicy/. Zakończenie jest planowane na 13.30. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą wygodny, a w razie niepogody ciepły ubiór oraz zgodę rodziców na udział w zbiórkach.
• rodziców chłopców w wieku 8-16 lat zainteresowanych dołączeniem do Skautów Europy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w sobotę, 23 września o 10.00 w sali parafialnej /wejście jak do kancelarii/.
Więcej informacji można uzyskać na Facebooku Skauci Europy Kraków i stronie internetowej www.Krakow.Skauci-Europy.pl.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajduje się formularz, na którym można złożyć podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję” chroniącym życie nienarodzonych chorych dzieci.