Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.XI.2017)

1. Przeżywamy dziś I Światowy Dzień Ubogich. W orędziu papież Franciszek napisał: Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na cele charytatywne składane do puszek wolontariuszy z Parafialnego Zespołu Caritas przed kościołem oraz do oznaczonych skarbon w kościele. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ciągu tygodnia przynieśli artykuły spożywcze. Będą one wykorzystane przez Parafialny Zespół Caritas na pomoc dla potrzebujących.

2. Dziś o 17.00 odprawimy Różaniec za zmarłych W dni powszednie za zmarłych z wypominków listopadowych modlimy się na zakończenie adoracji przed Mszą św. o 18.00.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• dziś przypada wspomnienie bł. Salomei
• w poniedziałek /20.11/ - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
• we wtorek /21.11/ - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
• we środę /22.11/ - wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu organiście, chórowi parafialnemu i scholi składamy najlepsze życzenia oraz dziękujemy za ich posługę i ubogacanie liturgii w naszym kościele
• w piątek /24.11/ - św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy
• w sobotę /25.11/ - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy

4. W przyszłą niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mszę św. o 12.30 odprawi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Będzie to nasze dziękczynienie w 60-tą rocznicę poświęcenia kościoła, które miało miejsce 24 listopada 1957 r. Przed Mszą św. przed kościołem odbędzie się obrzęd poświęcenia wieży, która dopełniła pierwotny projekt kościoła i jest naszym darem wdzięczności na 100-lecie parafii. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy akt oddania Chrystusowi Królowi i odśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy dziękując Panu Bogu za naszą świątynię i za ludzi, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w dzieło dokończenia budowy wieży – projektantów, wykonawców, pracowników, ofiarodawców, fundatorów, wspierających modlitwą. W ramach przygotowań do uroczystości dziękczynnych w minionym tygodniu zostało założone nowe oświetlenie obrazu Matki Bożej Dobrej Rady.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i ich rodziców.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli swoimi ofiarami chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie – zebrano kwotę 2360 zł.

7. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Będzie je można nabywać w kiosku parafialnym.

8. W dniach 24 - 26 listopada br. odbędzie się w Krakowie konferencja naukowa „650 lat Prokocimia”. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.

9. W kiosku parafialnym można nabyć pamiątkowe obrazy Matki Bożej Dobrej Rady z dekretem koronacyjnym w nowej oprawie oraz medale okolicznościowe wydane z okazji koronacji i 100-lecia parafii. Warto zauważyć, że na tym medalu nasz kościół jest przedstawiony z wieżą w obecnym kształcie.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.