Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.X.2020

 1. DzXX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Totus tuus”. Przed kościołem zbierane są datki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. Z okazji przypadającego w środę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa w podejmowanym dziele nauczania i wychowania młodego pokolenia.
 3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • we wtorek /13.10/ - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera i   ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.00 będzie Różaniec, potem Msza św. i procesja. Intencje modlitewne na Różaniec można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  • w czwartek /15.10/ - wspomnienie św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek /16.10/ - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w sobotę /17.10/ - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w niedzielę /18.10/ - święto św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia. W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Przed kościołem będzie można złożyć  ofiary do puszek. Zostaną one przekazane dla siostry Doroty Obtułowicz i Dominiki Szkatuły; misjonarek, nad którymi nasza parafia sprawuje patronat.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. We wrześniu zebrano 13 015 zł.  Przypominamy, że w intencji ofiarodawców i dobroczyńców modlimy się w każdą II niedzielę miesiąca podczas Mszy  św. o 8.00.
 5. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o 17.00. W dni powszednie po Mszy św. o 7.30 Różaniec prowadzą Róże Różańcowe.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w październiku 2019 r.
 7. W poniedziałek i środę o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy, które głoszą katechiści Drogi Neokatechumenalnej.
 8. Grupa Misyjna zapraszana na spotkanie w czwartek  15. października  po Mszy św. o godz.18.00  do sali parafialnej.
 9. Wypominki listopadowe i roczne można zamawiać w kancelarii i zakrystii. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się w przedsionku.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć projekty "Jesień - Wiosna z Muzyka i Sacrum" podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się  w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.