Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.X.2020

 1. Dzisiaj dzień imienin Papieża Franciszka. Niech Matka Boża Dobrej Rady otacza Go Swoją opieką i wyprasza Mu potrzebne łaski.
 2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
  • w poniedziałek /05.10/ - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę /07.10/ - wspomnienie NMP Różańcowej
  • w piątek /09.10/ - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w niedzielę /11.09/ XX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „TOTUS TUUS”. Przed kościołem będą zbierane datki na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o 17.00. W dni powszednie po Mszy św. o 7.30 Różaniec prowadzą Róże Różańcowe.
 4. Zebranie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Serdecznie zapraszamy do Ruchu Światło Życie  - oazy młodzieżowej w naszej parafii - wszystkich chcących rozwijać swoją wiarę i twórczo spędzać czas we wspólnocie. Zapraszamy młodzież od klasy 6 oraz uczniów szkół średnich. Spotkania oazy w każdy piątek po wieczornej Mszy św. 
 6. Po wakacyjnej przerwie Biblioteka parafialna wznawia dyżury w czwartek w godzinach 17.00-18.00.
 7. Zebranie członków Straży Honorowej NSPJ w sobotę po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. W sobotę, 10 października odbędzie V Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie o 9.00. Mszy św. o 12.00 będzie przewodniczył Abp Marek Jędraszewski.
 9. Zapraszamy dzieci, które od września 2019 do końca czerwca 2020 uczestniczyły regularnie w Eucharystii i zbierały obrazki do książeczki ,,Uwierz Jezusowi,,. O godz. 10.00 w kancelarii parafialnej będzie losowanie i wręczenie nagrody głównej oraz pamiątek dla wszystkich dzieci, które mają wszystkie zebrane obrazki.
 10. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Pięknym polskim zwyczajem są wypominki - wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Wypominki listopadowe i całoroczne przyjmujemy już w kancelarii i w zakrystii. W intencji zmarłych z wypominków listopadowych będziemy się modlić przez cały listopad: w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego o 17.00, a w dni powszednie na zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane. W intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele jest również odprawiana Msza św. w pierwszą niedzielę każdego miesiąca o 18.00, a w Dzień Zaduszny - Msze św. zbiorowe o 9.00 i 18.00. Przy wypisywaniu wypominków można skorzystać z formularzy, które znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.
 11. Od poniedziałku  rozpoczynają się w naszej parafii katechezy, na które zapraszają: biblista ks. Stanisław Witkowski oraz katechiści drogi neokatechumenalnej. Katechezy będą głoszone w naszym kościele w poniedziałki i środy o godz. 19.00.
 12. Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Walaskowi za posługę kościelnego w naszej parafii. Pan Rafał wstąpił do WSD Archidiecezji krakowskiej i dnia 20. września rozpoczął formację seminaryjną. Jednocześnie informujemy, że od dnia 1. października posługę kościelnego będzie pełnił Pan Michał Żarecki. Panu Rafałowi i Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się
w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.