Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.IX.2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień wychowania przeżywany pod hasłem ,,Budujmy więzi,,.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /14.09/ - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• we wtorek /15.09/ - wspomnienie NMP Bolesnej
• w środę /16.09/ - wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa
• w piątek /18.09/ - święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży

3. Grupa Misyjna zaprasza w czwartek /17 września/ po Mszy św. o godz.18.00 do sali parafialnej - wszystkich zaangażowanych w działalność tej wspólnoty oraz nowe osoby chętne do włączenia się w dzieło misyjne Kościoła.

4. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Muzyka i Sacrum – teraz w nowej formie o nazwie Muzyka i Sacrum bez granic. Koncert pt. „Muzyczna podróż po Europie” w wykonaniu wiolonczelisty Łukasza Szymakowskiego oraz naszego organisty Rafała Zimowskiego odbędzie 19. września, /t.j. sobota/ - o godz. 19.00 w naszym kościele i będzie transmitowany na żywo na stronie facebook’owejwww.facebook.com/MuzykaSacrum. Usłyszymy utwory m.in. Haendla, Podbielskiego, Saint-Saensa. Serdecznie zapraszamy publiczność do udziału w tym koncercie i prosimy o zachowanie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w świątyni podczas nabożeństw, czyli zachowanie odpowiedniego dystansu i noszenie maseczek.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że w intencji ofiarodawców modlimy się w każdą II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 8.00. W sierpniu zebrano 11 178,64 zł.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. we wrześniu 2019 r. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

7. Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza na coroczną aukcję prac plastycznych, która odbędzie się w niedzielę 13. września, o godzinie 13.00, na scenie plenerowej MDK przy ulicy Na Wrzosach 57 lub (w razie niepogod) w Pałacu Jerzmanowskich. Na aukcji będzie można kupić dzieła znanych krakowskich artystów, a także prace uczestników zajęć plastycznych. Cały dochód z aukcji przeznaczony zostanie na rzecz Stypendium Edukacyjnego im . E. i A. Jerzmanowskich dla Uzdolnionej Młodzieży z Prokocimia.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.