Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.VIII.2020

1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia niedziela kiedy obowiązuje zmieniony na czas wakacji porządek Mszy świętych: Od wtorku /1.09/ wracamy do porządku odprawiania Mszy św. sprzed okresu wakacyjnego - w dni powszednie rano będzie Msza św. o 7.30, natomiast w niedziele ostatnia Msza św. będzie o 19.30.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w czwartek /03.09/ – I czwartek miesiąca; „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• w piątek - I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Spowiedź po południu od 16.00. Msza św. dla dzieci szkół podstawowych na rozpoczęcie roku szkolnego o 16.30. Msza św. dla młodzieży – o 19.00. Z racji pierwszego piątku odwiedzimy chorych w sobotę od 9.00, prosimy zgłaszać adresy chorych w kancelarii lub telefonicznie u ks. dyżurnego. W piątek i w sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
• w sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych.

3. XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę, 13. września. Osoby chętne na wyjazd autokarem mogą się zapisywać w zakrystii.

4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Pawła Matysiaka. Ksiądz Paweł został skierowany do naszej parafii jako wikariusz w miejsce ks. Mateusza. Witamy również Kleryka Mateusza Zbroję, który został skierowany do naszej parafii na praktykę katechetyczno-duszpasterską. Niech Matka Boża Dobrej Rady wyprasza Im potrzebne łaski i otacza swoją opieką.

5. Informujemy, że planowany na wrzesień Rodzinny Festyn Parafialny został odwołany z powodu pandemii .

6. Dzisiaj przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc w zakupie podręczników i artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.