Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.VIII.2020

1. Przypominamy, że do końca sierpnia w naszym kościele obowiązuje zmieniony na czas wakacji porządek Mszy świętych:
• w niedziele nie ma Mszy św. o 19.30
• w dni powszednie nie ma Mszy św. o 7.30.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /24.08/ - święto św. Bartłomieja Apostoła
• w środę /26.08/ - uroczystość NMP Częstochowskiej
• w czwartek /27.08/ - wspomnienie św. Moniki
• w piątek /28.08/ - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
• w sobotę /29.08/ - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W sobotę, 29. sierpnia odbędzie się 48. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej jako dziękczynienie za przeżyty czas wakacyjnych rekolekcji. Zgromadzi ona na wspólnej modlitwie: Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Grupy Apostolskie RAM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

4. Zbliża się nowy rok szkolny. Dzisiaj i w niedzielę 30.Sierpnia, Parafialny Zespół Caritas będzie zbierałprzed kościołem ofiary do puszek na pomoc w zakupie podręczników i artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

5. Zebranie Akcji Katolickiej obędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 w Sali pod kaplicą.

6. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Muzyka i Sacrum – teraz w nowej formie o nazwie Muzyka i Sacrum bez granic. Koncert pt. ,,Jesu, spes mea” w wykonaniu Joanny Stawarskiej- sopran oraz zespołu instrumentalnego w składzie: Violetta Szopa-Tomczyk - skrzypce, Paweł Stawarski - skrzypce/altówka oraz Iwony Karwackiej- organy odbędzie się 29. sierpnia /t.j. sobota/ o godz. 19.00 w naszym kościele i będzie transmitowany na żywo na stronie facebook’owej www.facebook.com/MuzykaSacrum. Usłyszymy utwory - m.in.: Bacha, Haendla, Szarzyńskiego i Buxtehudego. Serdecznie zapraszamy publiczność do udziału w tym koncercie i prosimy o zachowanie zasad sanitarnych, jakie obowiązują w świątyni podczas nabożeństw, czyli zachowanie odpowiedniego dystansu i noszenie maseczek.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w tym wakacyjnym czasie w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.