Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11.II.2018)

1. Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes, XXVI Światowy Dzień Chorego. W orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał: Maryi, Matce czułości, pragniemy powierzyć wszystkich chorych na ciele i duchu, aby umacniała ich nadzieję (…) Niech Dziewica Maryja wstawia się za tym XXVI Światowym Dniem Chorego; niech pomaga osobom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Panem Jezusem i niech wspiera tych, którzy się nimi opiekują. Główne uroczystości związane z Dniem Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się dziś w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i rozpoczną się Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona o 15.20. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymki będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

2. Dziś ostatnia niedziela z nabożeństwem czterdziestogodzinnym. Wspólną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem poprowadzą: od 13.30 – Biuro i Słuchacze Radia Maryja, od 14.30 – Akcja Katolicka, od 15.30 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Gałąź Sykomory”. Od 16.30 będzie modlitwa w ciszy, a o 17.15 odprawimy Nieszpory.

3. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dziś okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Będzie on trwał do uroczystości Trójcy Przenajświętszej /27 maja/.

4. Od dziś rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy dni modlitw o ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszym kościele o 6.30, 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Ofiary złożone na tacę w tym dniu jako jałmużna postna i zadośćuczynienie za niezachowanie postu piątkowego zostaną przeznaczone na cele charytatywne. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że post ścisły, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa niepełne, obowiązuje wszystkich katolików od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, natomiast powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych - od ukończenia 14 lat aż do końca życia w Środę Popielcową i wszystkie piątki roku.
W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej:
• Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek: dla starszych - po Mszy św. o 7.30 i po Mszy św. o 18.00; dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży o 19.15.
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedzielę o 16.30.
• Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać przed V niedzielą Wielkiego Postu - od 14 do 18 marca.

7. Grupy parafialne zapraszają w tym tygodniu na spotkania:
• Grupa Misyjna - w czwartek po Mszy św. o 18.00 w sali parafialnej
• Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ – w sobotę po Mszy św. o 7.30

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w lutym 2017 r.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Zostaną one przeznaczone na pokrycie pozostałych do zapłaty kosztów dokończenia budowy wieży. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca 8.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele oraz dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy na nowy tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.