Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA (30.XII.2018)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /31.12/ - wspomnienie św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 w naszym kościele będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z kazaniem podsumowującym sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Nieszpory, Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Za odśpiewanie lub recytację tego hymnu w kościele lub kaplicy w podziękowaniu Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny. O 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich Parafian zmarłych w minionym roku.
• we wtorek /01.01/ - Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada 102. rocznica powstania naszej parafii – Mszy św. o 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Szkodoń
• w środę /02.01/ - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
• w czwartek /03.01/ – I czwartek miesiąca; Mszę św. dla chorych i starszych przy ul. Facimiech 16 o 11.00, a przy ul. Jasińskiego 32 o 15.00. „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• w piątek /04.01/ – I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi po południu będzie od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum o 19.00. Ks. proboszcz i ks. kanonik będą odwiedzać chorych od 9.00.
• w sobotę /05.01/ - I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
• w przyszłą niedzielę - uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/
• w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek, piątek i sobotę. Natomiast w poniedziałek kancelaria będzie czynna do 17.00.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.00 zostaną pobłogosławieni i rozesłani Kolędnicy Misyjni. Od godz. 15.00 wyruszą oni z kolędą do rodzin, które ich zaprosiły. Opiekun każdej grupy kolędniczej posiadać będzie identyfikator z pieczątką parafii. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędowania, który jest umieszczony w gablocie Grupy Misyjnej.

3. W sobotę, 5 stycznia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” – kolejne wydarzenie artystyczne z cyklu Muzyka i Sacrum. Wykonawcami będą: nasza schola Magnificat oraz grupy wokalne działające w Młodzieżowym Domu Kultury. Młodzi wykonawcy pragną dzielić się radością Bożego Narodzenia zwłaszcza z tymi, którym tej radości na co dzień brakuje. Po koncercie będą zbierane dobrowolne datki na wsparcie podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe".

4. Wszystkich członków grup parafialnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o 15.00 w salkach pod plebanią.

5. Informujemy, że w czasie wakacji jest organizowany wyjazd do Grecji dla młodzieży z naszej parafii. Planowany termin to 28.07 - 05.08.2019. Program wyjazdu można otrzymać w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje dostępne są u ks. Mateusza.

6. Dziś przed kościołem u młodzieży oazowej można nabyć kadzidło i kredę do poświęcenia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.

7. W kiosku parafialnym można nabyć zestawy kolędowe i małe pojemniki na wodę święconą, a także pierwszą płytę nagraną przez naszą scholę „Magnificat”, która nosi tytuł „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę i Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej do 21 stycznia zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaprokocim.pl Przypominamy, że jeśli przy nazwie ulicy nie ma podanego numeru bloku – oznacza to, że chodzi o domy znajdujące się przy tej ulicy.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady