Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (7.I.2018)

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z naszą polską tradycją przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego - święta Ofiarowania Pańskiego. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników misyjnych w swoich domach a także osobom, które nie mogły gościć kolędników, a swój materialny dar serca przekazały do skarbonki – w sumie zebrano kwotę 4179 zł. Dziękujemy dzieciom, które zaangażowały się w kolędowanie oraz ich opiekunom. Serdeczne „Bóg zapłać!” również za ofiary składane za sianko na stół wigilijny (2433 zł), które będą przeznaczone na wsparcie dla naszych misjonarek: s. Dorotei Obtułowicz w Boliwii i Dominiki Szkatuły w Peru.

3. Razem z XV Liceum Ogólnokształcącym po raz kolejny organizujemy spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Odbędzie się ono w środę, 10 stycznia o godz. 16.00 w budynku liceum przy al. Dygasińskiego 15. W programie: występ młodzieży z XV LO, kolędowanie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego, spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, 13 stycznia o 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert „Kędyż Go szukać czyli Pastorałki z gwiazdami” w wykonaniu znanych artystów. Więcej informacji na plakacie przed wejściem do kościoła. Serdecznie zapraszamy.

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pożar zniszczył dom młodego małżeństwa, Małgorzaty i Łukasza, którzy do niedawna byli naszymi parafianami. Dziś do oznaczonych skarbon w kościele oraz do puszek wolontariuszy przed kościołem można złożyć ofiary na pomoc dla poszkodowanych.

6. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski przekazuje informację: W niedzielę 7 stycznia o 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

7. W kiosku parafialnym można nadal nabyć medale okolicznościowe upamiętniające 100-lecie naszej parafii oraz książkę z płytą CD „Karol Wojtyła. Noc wigilijna”, która zawiera nieznane nagrania archiwalne, przemówienia i homilie kardynała Karola Wojtyły.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę duszpasterską i Boże błogosławieństwo. Bieżący plan kolędy zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaprokocim.pl.