Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA - Święto Świętej Rodziny (29.XII.2019)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• we wtorek /31.12/ - wspomnienie św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 w naszym kościele będzie nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z kazaniem podsumowującym sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Nieszpory, Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Za odśpiewanie lub recytację tego hymnu w kościele lub kaplicy w podziękowaniu Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny. O 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich Parafian zmarłych w minionym roku.
• W środę /01.01/ - Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu przypada 103. rocznica powstania naszej parafii.
• w czwartek /02.01/ - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu I czwartek miesiąca; Mszę św. dla chorych i starszych przy ul. Jasińskiego 32 o 15.00. „Godzinę świętą” o 17.00 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.
• w piątek /03.01/ – I piątek miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Możliwość spowiedzi po południu będzie od 16.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej o 19.00 oraz konferencja, która wygłosi ks. Robert Zych. Ks. proboszcz i ks. kanonik będą odwiedzać chorych od 9.00.
• w sobotę /04.01/ - I sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Chorych będziemy odwiedzać od 9.00.
• w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek i sobotę

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00, zostaną pobłogosławieni i rozesłani Kolędnicy Misyjni. Od godz. 15.00 wyruszą oni z kolędą do rodzin, które ich zaprosiły. Opiekun każdej grupy kolędniczej posiadać będzie identyfikator z pieczątką parafii. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędowania, który jest umieszczony w gablocie Grupy Misyjnej.

3. Wszystkich członków grup parafialnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o 15.00 w salkach pod plebanią.

4. Dziś przed kościołem u młodzieży oazowej można nabyć kadzidło i kredę do poświęcenia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.

5. W kiosku parafialnym można nabyć zestawy kolędowe i małe pojemniki na wodę święconą.

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę i Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej do 20 stycznia zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaprokocim.pl

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.