Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

IV NIEDZIELA ADWENTU (22.XII.2019)

1. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• we wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o 6.30 /Roraty/, 7.00 i 7.30 – nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej. Dyżur w konfesjonale będzie od 6.30 do 11.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd.
• Pasterkę - uroczystą Mszę św. w noc Bożego Narodzenia odprawimy o 24.00. Przed Pasterką, o 23.45 – zakończenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby Funduszu Obrony Życia SOS.
• w środę /25.12/ – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. O 17.00 uroczyste Nieszpory. Składka w Boże Narodzenie będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
• w czwartek /26.12/ - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
• w piątek /27.12/ - święto św. Jana, Apostoła. Wino pobłogosławimy po Mszy św. o 7.30
• w sobotę /28.12/ - święto Świętych Młodzianków, męczenników
• w przyszłą niedzielę /29.12/ - święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

2. Naszemu Solenizantowi – Księdzu Kanonikowi Adamowi Lisikowi dziękujemy za Jego posługę w naszej parafii i składamy Mu najlepsze życzenia imieninowe. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan udziela wszelkich łask i błogosławi w życiu kapłańskim i pracy duszpasterskiej a Maryja, nasza Patronka otacza swoją opieką.

3. W niedzielę, 29 grudnia w godzinach popołudniowych kolędnicy misyjni będą odwiedzać osoby i rodziny, które ich zaprosiły lub zrobią to jeszcze dziś - wystarczy wrzucić kartkę ze swoim adresem i numerem telefonu do puszki przy wyjściu z kościoła. Podany numer telefonu nie służy do informowania zapraszających o czasie wizyty kolędowej, lecz stanowi pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przyjęcie kolędników będzie docenieniem ich wysiłku włożonego w przygotowanie scenki oraz chęci niesienia pomocy dzieciom z krajów misyjnych. Plan kolędowania zostanie umieszczony w gablocie Grupy Misyjnej pod koniec tygodnia. Opiekunowie grup kolędniczych będą posiadać identyfikatory z pieczątką parafii.

4. Przed kościołem można nabyć sianko wigilijne. Złożone za nie ofiary zostaną przekazane naszym misjonarkom na potrzeby świąteczne dla ich podopiecznych.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali przy budowaniu ,,żywej szopki,, i przygotowaniu wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia.

6. Informujemy, że w okresie kolędowym w czasie Mszy św. wieczornej w dni powszednie nie będzie dyżuru w konfesjonale. Możliwość spowiedzi będzie przed Mszą św.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież oazowa będzie rozprowadzać kadzidło do poświęcenia w uroczystość Objawienia Pańskiego. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na działalność grup młodzieżowych w naszej parafii i dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.

8. W kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas, poświęcone opłatki oraz zestawy kolędowe i małe pojemniki na wodę święconą, a także prasę katolicką. W świątecznym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się obrazek z propozycją modlitwy przy wigilijnym stole, natomiast w „Niedzieli” - śpiewnik kolędowy.

9. Od piątku, 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską - kolędę. Jest to wyjątkowy czas, w którym duszpasterze odwiedzają swoich Parafian błogosławiąc ich domy i mieszkania, wspólnie się modląc i podejmując rozmowę na różne tematy dotyczące życia parafii. Prosimy, aby przygotować na to spotkanie krzyż, zapalone świece, wodę święconą, Pismo Święte. Plan wizyty duszpasterskiej do 6 stycznia zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaprokocim.pl. Przypominamy, że jeśli przy nazwie ulicy nie ma podanego numeru bloku – oznacza to, że chodzi o domy znajdujące się przy tej ulicy.

10. Informujemy, że najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowaniu będzie dopiero w lutym, po zakończeniu kolędy.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.