Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

III NIEDZIELA ADWENTU (15.XII.2019)

1. Przed nami ostatni tydzień adwentowego czuwania. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty odprawiamy w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu na Roraty: od poniedziałku do piątku o 18.00. Przypominamy, że w Adwencie środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.

2. Grupa misyjna będzie mieć spotkanie we wtorek 17 grudnia po Mszy św. wieczornej w salce pod kaplicą.

3. W sobotę - dzień spowiedzi adwentowej. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami W sobotę ze względu na spowiedź rekolekcyjną kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Chorych, do których nie przychodzimy z okazji I piątku będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę, 21 grudnia od 10.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

5. W ubiegłą niedzielę i w ciągu tygodnia na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano do skarbon kwotę 2060 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

6. W niedzielę 29 grudnia w godzinach popołudniowych kolędnicy misyjni będą odwiedzać osoby i rodziny, które ich zaprosiły lub zrobią to jeszcze dziś - wystarczy wrzucić kartkę ze swoim adresem i numerem telefonu do puszki przy wyjściu z kościoła. Podany numer telefonu nie służy do informowania zapraszających o czasie wizyty kolędowej, lecz stanowi pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przyjęcie kolędników będzie docenieniem ich wysiłku włożonego w przygotowanie scenki oraz chęci niesienia pomocy dzieciom z terenów Amazonii. Plan kolędowania zostanie umieszczony w gablocie Grupy misyjnej pod koniec tygodnia. Opiekunowie grup kolędniczych będą posiadać identyfikatory z pieczątką parafii.

7. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę przed kościołem można nabyć sianko wigilijne. Złożone za nie ofiary zostaną przekazane naszym misjonarkom na potrzeby świąteczne dla ich podopiecznych.

8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od 17.00 będą wydawane paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii, które zgłosiły chęć ich otrzymania. Nieodebrane w środę paczki będą rozdysponowane dla innych potrzebujących.

9. W czasie spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbyło się w ubiegłą niedzielę:
- przedstawiono główne założenia programu duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”
- dokonano analizy statystyki praktyk niedzielnych: liczba uczestników niedzielnej Mszy św. w dniu 20 października to 3384 osób w kościele parafialnym
- przedstawiono działania podjęte w związku z translokacją organów piszczałkowych
- omówiono temat korzystania z parkingu parafialnego i poinformowano o ofiarach złożonych do skarbony w ciągu sześciu ostatnich miesięcy. Przedstawiono także sprawozdanie finansowe z montażu systemu parkingowego czyli bramki wjazdowo-wyjazdowe i bileterki do poborów biletów dla wszystkich. Ustalono zasady pobierania opłat za korzystanie z parkingu parafialnego od poniedziałku do soboty /2 godz. parkowania darmowego oraz opłata stała za parkowanie powyżej 2 godzin w wysokości 1 zł. za godz. W niedzielę i święta nie będą pobierane żadne opłaty. System płatnego parkowania będzie obowiązywał od stycznie 2020 r.

10. W kiosku można nabyć kalendarze parafialne, kartki świąteczne, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki oraz prasę katolicką. Przypominamy, że w czasie Adwentu w dni powszednie kiosk jest czynny również w godzinach porannych: od 7.00 do 8.00.

11. W przyszłą niedzielę przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej, która rozpocznie się w piątek, 27 grudnia.

12. Księdzu profesorowi dr hab. Piotrowi Kroczek, naszemu rekolekcjoniście dziękujemy za wygłoszone nauki ukazujące wartość Adwentu jako czasu radosnego oczekiwania, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dobrej Rady w wypełnianiu powierzonych zadań w naszej Archidiecezji.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.