Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

III NIEDZIELA ADWENTU (15.XII.2019)

1. Przed nami ostatni tydzień adwentowego czuwania. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Roraty odprawiamy w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu na Roraty: od poniedziałku do piątku o 18.00. Przypominamy, że w Adwencie środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.

2. Grupa misyjna będzie mieć spotkanie we wtorek 17 grudnia po Mszy św. wieczornej w salce pod kaplicą.

3. W sobotę - dzień spowiedzi adwentowej. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty od 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami W sobotę ze względu na spowiedź rekolekcyjną kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Chorych, do których nie przychodzimy z okazji I piątku będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę, 21 grudnia od 10.00 – prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

5. W ubiegłą niedzielę i w ciągu tygodnia na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano do skarbon kwotę 2060 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

6. W niedzielę 29 grudnia w godzinach popołudniowych kolędnicy misyjni będą odwiedzać osoby i rodziny, które ich zaprosiły lub zrobią to jeszcze dziś - wystarczy wrzucić kartkę ze swoim adresem i numerem telefonu do puszki przy wyjściu z kościoła. Podany numer telefonu nie służy do informowania zapraszających o czasie wizyty kolędowej, lecz stanowi pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przyjęcie kolędników będzie docenieniem ich wysiłku włożonego w przygotowanie scenki oraz chęci niesienia pomocy dzieciom z terenów Amazonii. Plan kolędowania zostanie umieszczony w gablocie Grupy misyjnej pod koniec tygodnia. Opiekunowie grup kolędniczych będą posiadać identyfikatory z pieczątką parafii.

7. Dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę przed kościołem można nabyć sianko wigilijne. Złożone za nie ofiary zostaną przekazane naszym misjonarkom na potrzeby świąteczne dla ich podopiecznych.

8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od 17.00 będą wydawane paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii, które zgłosiły chęć ich otrzymania. Nieodebrane w środę paczki będą rozdysponowane dla innych potrzebujących.

9. W czasie spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbyło się w ubiegłą niedzielę:
- przedstawiono główne założenia programu duszpasterskiego „Wielka tajemnica wiary”
- dokonano analizy statystyki praktyk niedzielnych: liczba uczestników niedzielnej Mszy św. w dniu 20 października to 3384 osób w kościele parafialnym
- przedstawiono działania podjęte w związku z translokacją organów piszczałkowych
- omówiono temat korzystania z parkingu parafialnego i poinformowano o ofiarach złożonych do skarbony w ciągu sześciu ostatnich miesięcy. Przedstawiono także sprawozdanie finansowe z montażu systemu parkingowego czyli bramki wjazdowo-wyjazdowe i bileterki do poborów biletów dla wszystkich. Ustalono zasady pobierania opłat za korzystanie z parkingu parafialnego od poniedziałku do soboty /2 godz. parkowania darmowego oraz opłata stała za parkowanie powyżej 2 godzin w wysokości 1 zł. za godz. W niedzielę i święta nie będą pobierane żadne opłaty. System płatnego parkowania będzie obowiązywał od stycznie 2020 r.

10. W kiosku można nabyć kalendarze parafialne, kartki świąteczne, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki oraz prasę katolicką. Przypominamy, że w czasie Adwentu w dni powszednie kiosk jest czynny również w godzinach porannych: od 7.00 do 8.00.

11. W przyszłą niedzielę przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące wizyty duszpasterskiej, która rozpocznie się w piątek, 27 grudnia.

12. Księdzu profesorowi dr hab. Piotrowi Kroczek, naszemu rekolekcjoniście dziękujemy za wygłoszone nauki ukazujące wartość Adwentu jako czasu radosnego oczekiwania, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dobrej Rady w wypełnianiu powierzonych zadań w naszej Archidiecezji.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.