Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM (5.I.2020)

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj po Mszach św. oraz jutro przed Mszami św. młodzież oazowa rozprowadza kadzidło i kredę, które zostaną pobłogosławione w uroczystość Objawienia Pańskiego. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.

3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim Parafianom, którzy z wielką życzliwością przyjęli kolędników misyjnych w swoich domach, a także osobom, które nie mogły gościć kolędników, a swój materialny dar serca przekazały do skarbonki. Grupy kolędnicze z kościoła parafialnego zebrały na pomoc rówieśnikom żyjącym w dżungli amazońskiej kwotę 3 256,46 zł. Dziękujemy dzieciom, które zaangażowały się w kolędowanie oraz ich opiekunom. Serdeczne "Bóg zapłać! " również za ofiary składane za sianko na stół wigilijny - 2 703,38 zł, które będą przeznaczone na potrzeby podopiecznych naszych misjonarek: s. Doroty Obtułowicz w Boliwii i Dominiki Szkatuły w Peru.

4. Jutro po Mszy o 11:00 z naszego kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli, udamy się przez plac kościelny do żywej szopki, gdzie grupa misyjna odegra scenkę, po której wspólnie będziemy śpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

5. Spotkanie opłatkowe grup parafialnych odbędzie się jutro o 15.00 w salkach pod plebanią. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę po Mszy św. o 7.30 odbędzie się zebranie członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. Razem z XV Liceum Ogólnokształcącym organizujemy po raz kolejny spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Odbędzie się ono w piątek, 10 stycznia o 15.00 w budynku liceum przy al. Dygasińskiego 15. W programie: występ młodzieży z XV LO, wspólne kolędowanie, spotkanie przy stole. Serdecznie zapraszamy.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają drzwi swoich mieszkań na wspólną modlitwę, rozmowę duszpasterską i Boże błogosławieństwo. Plan wizyty duszpasterskiej do 13 stycznia zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaprokocim.pl

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.