Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

II NIEDZIELA ADWENTU (9.XII.2018)

1. W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dziś można to uczynić składając ofiary do oznaczonych skarbon w kościele.

2. Trwa czas adwentowego czuwania. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy na Roraty /od poniedziałku do piątku/ na 18.00. W czasie Adwentu, ze względu na Roraty dla dzieci środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w środę /12.12/ - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
• w czwartek /13.12/ - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
• w piątek /14.12/ – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że w intencji wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o 8.00.

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dziś o 16.00 na plebanii.

6. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ - w sobotę po Mszy św. o 7.30.

7. Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza na spotkanie „Choinka przed Oknem Papieskim”, które odbędzie się w sobotę, 15 grudnia o 15.00 na ul. Franciszkańskiej 3. W programie przewidziano: koncert, zapalenie światełek na choince oraz wręczenie upominków dla dzieci. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w grudniu 2017 r. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

9. Spotkanie informacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Lourdes odbędzie się we wtorek, 11 grudnia o 19.00 w sali parafialnej /wejście jak do kancelarii/.

10. Chorych, do których nie przychodzimy z okazji I piątku będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w sobotę, 22 grudnia od 10.00 – prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.

11. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na pomoc w zakupie nowego busa dla Środowiskowego Domu Samopomocy Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Pojazd ten jest niezbędny do przywożenia osób chorych i niepełnosprawnych na terapię i rehabilitację. W trakcie zbiórki będzie również kiermasz rękodzieła podopiecznych tej placówki (stroiki, ozdoby choinkowe) oraz innych produktów. Zachęcamy do wsparcia akcji „Złóż z nami busa”.

12. W kiosku można nabyć kalendarze parafialne, kartki świąteczne, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki, sianko przygotowane przez Grupę Misyjną oraz prasę katolicką. Przypominamy, że w czasie Adwentu w dni powszednie kiosk jest czynny również w godzinach porannych: od 7.00 do 8.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na kolejny tydzień adwentowego czuwania życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki, Matki Bożej Dobrej Rady.