Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

II NIEDZIELA ADWENTU (8.XII.2019)

1. W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dziś można to uczynić składając ofiary do oznaczonych skarbon w kościele.

2. Trwa czas adwentowego czuwania. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy na Roraty /od poniedziałku do piątku/ na 18.00. W czasie Adwentu, ze względu na Roraty dla dzieci środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w czwartek /12.12/ - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
• w piątek /13.12/ - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
• w sobotę /14.12/ – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś swoimi ofiarami złożonymi na tacę dzieło budowy organów w naszym kościele. Przypominamy, że w intencji wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdą II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o 8.00.

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dziś o 16.00 na plebanii.

6. W poniedziałek /9.XII/ czyli jutro Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 16.30 i 18.00 - przepraszamy za zmianę porządku liturgii.

7. Od najbliższego piątku do niedzieli będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Kroczek, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Kościelny Inspektor ochrony Danych. W piątek i w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną ogólną będą o 7.00, 8.00 i 18.00. W piątek i sobotę wyjątkowo roraty dla dzieci o godz. 16.30. Składka zbierana w sobotę będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji. Program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii. W niedzielę o godz. 11.00 nauka dla dzieci, o godz. 19.30 dla młodzieży bierzmowanej, na pozostałych Mszach św. nauka ogólna. Informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie sobotę 21 XII.

8. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ - w sobotę po Mszy św. o 7.30.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. w grudniu 2018 r. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.

10. Chorych, do których nie przychodzimy z okazji I piątku będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w sobotę, 21 grudnia od 10.00 – prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.

11. W kiosku można nabyć kalendarze, kartki świąteczne, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki, sianko przygotowane przez Grupę Misyjną oraz prasę katolicką. Przypominamy, że w czasie Adwentu w dni powszednie kiosk jest czynny również w godzinach porannych: od 7.00 do 8.00.

12. Informujemy, że z racji zbyt małej ilości zgłoszeń czerwcowa pielgrzymka na Maltę zostaje przeniesiona na inny termin, o którym poinformujemy w najbliższym czasie. Prosimy osoby , które wpłaciły zaliczkę o zgłoszenie się bezpośrednio do ks. Mateusza w celu jej odbioru.

13. W naszej diecezji rozpoczęło swoją działalność centrum ŚDM, jego zadaniem jest koordynacja i przygotowanie młodzieży do ŚDM Lizbona 2022. Jedną z głównych inicjatyw centrum jest modlitwa za ŚDM do której zaproszony jest każdy z nas. Więcej informacji na temat akcji modlitwy „PortM10” można uzyskać na stronie www.mlodz.diecezja.pl, oraz na ulotkach dostępnych w przedsionku kościoła. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za dzieło ŚDM.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele życzymy na kolejny tydzień Adwentu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.