Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC

Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o 17.00. W dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 7.30 - wspólna modlitwa prowadzona przez Róże Różańcowe.

W Liście o Różańcu św. Jan Paweł II pisał: Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.
Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00.
Będziemy się modlić za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie również możliwość wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie od poniedziałku do soboty rano po Mszy św. o 7.30. Będą ją prowadzić Róże Różańcowe.
Przypominamy, że wierni, którzy odmawiają Różaniec w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. Trzeba spełnić następujące warunki: odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, do modlitwy ustnej dodać rozmyślanie tajemnic różańcowych, przy publicznym odmawianiu Różańca zapowiadać odmawiane tajemnice, natomiast w prywatnym odmawianiu wystarczy z modlitwą ustną łączyć rozważanie danej tajemnicy.