Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.IX.2017)

1. Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej XXV Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Dziś również rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

2. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• we wtorek /12.09/ – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
• w środę /13.09/ – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w naszym kościele odprawimy w tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie - będzie mu przewodniczył ks. Michał Iwan. O 17.00 będzie Różaniec, potem modlitwa nowennowa, Msza św. i procesja. Intencje modlitewne można składać do skarbony przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
• w czwartek /14.09/ – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• w piątek /15.09/ – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
• w sobotę /16.09/ – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy dziś wsparli swoimi ofiarami dokończenie budowy wieży. W minionym tygodniu zakończyło się deskowanie konstrukcji. Aktualnie trwają prace blacharskie związane z montażem pokrycia. Przypominamy, że Msza św. w intencji ofiarodawców jest odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca o 8.00.

4. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas dziękujemy za ofiary złożone na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Przez dwie ostatnie niedziele zebrano kwotę 1970 zł i 10 Euro.

5. Podczas spotkania Duszpasterskiej Rady Parafialnej, które odbyło się w ubiegłą niedzielę:
- podsumowano wydarzenia duszpasterskie ostatnich miesięcy
- omówiono temat możliwości pozyskania do naszego kościoła organów piszczałkowych
- poinformowano o aktualnym stanie prac związanych z dokończeniem budowy wieży i całościowych kosztach inwestycji
- przedstawiono aktualny stan kasy parafialnej

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.30 będziemy się modlić w intencji dzieci, które przyjęły w naszym kościele sakrament chrztu św. we wrześniu 2016 r.

7. Informacje o spotkaniach grup parafialnych:
• Krąg Biblijny - w czwartek po Mszy św. o 18.00 w sali parafialnej
• Chór Parafialny – w piątek po Mszy św. o 18.00 w kaplicy nad salkami
• Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ - w sobotę po Mszy św. o 7.30 w kaplicy nad salkami
Zapraszamy wszystkich, którzy byli już zaangażowani oraz zachęcamy nowe osoby do włączenia się w działalność tych wspólnot.

8. Zapisy do grup przygotowujących do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum będą od 18 września, natomiast dla klas VII – od 25 września. Klasy II gimnazjum rozpoczną spotkania grupowe od II semestru. Szczegółowe informacje o przygotowaniu do bierzmowania zostaną podane w przyszłą niedzielę.

9. Kiosk parafialny jest dziś nieczynny. Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku za ławkami w tylnej części kościoła, należność za gazety wrzucamy do skarbony stojącej obok stolika. Prenumeratorzy proszeni są o odbieranie prasy w zakrystii.