Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

OAZA I SŁUŻBA LITURGICZNA W SZPITALU W PROKOCIMIU

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. młodzież ze służby liturgicznej i wspólnoty oazowej wraz ze swym opiekunem, diakonem Dariuszem, odwiedziła chore dzieci w pobliskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.
O godzinie 14:30 wzięliśmy udział we Mszy Świętej w kaplicy szpitalnej. Odprawił ją kapelan Szpitala, o. Lucjan Szczepaniak SCJ. Po zakończeniu Eucharystii odbyło się krótkie nabożeństwo, w czasie którego celebrans odczytał prośby skierowane do Boga przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy. W zakrystii wytłumaczył nam on, że od 1998 roku przeczytał już ponad 80 tysięcy takich próśb, zapisanych w specjalnych księgach przede wszystkim przez rodziców i opiekunów dzieci.
W ramach odwiedzin na sześciu oddziałach szpitalnych rozdaliśmy dzieciom drobne, świąteczne upominki w postaci własnoręcznie przygotowanych pierniczków, kartek świątecznych oraz gipsowych aniołków z dołączonymi do nich życzeniami bożonarodzeniowymi. Uśmiech obdarowanych maluchów był dla nas bezcenny. Niejednokrotnie rodzice wspominali nam, jak ich pociechy dzielnie znoszą swoje cierpienie i nie poddają się w walce o życie. Zaznaczali, że każde odwiedziny św. Mikołaja pomagają im przynajmniej na chwilę zapomnieć o chorobie.
Każdy z uczestników spotkania spełnił uczynek miłosierdzia, gdyż poświęcił swój czas potrzebującym i zauważył w nim Chrystusa. Każdy wyszedł ze Szpitala bardzo ubogacony, ze świadomością, że jego problemy nie są wcale tak wielkie. Dzieci uczyły nas pokory i szacunku do życia, i za to jesteśmy im niezwykle wdzięczni.

Zofia Koman i dk. Dariusz Nawara