NASZA WIEŻA - DAR WDZIĘCZNOŚCI BOGU I LUDZIOM

W dniu 16 października 2017 r. w godzinach popołudniowych kościół Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu ukazał się wszystkim w odmienionym wizerunku – na części murowanej wieży umieszczono konstrukcję zwieńczoną krzyżem. Rano na plebanii wypełniono komisyjnie dwie tuby, które potem zostały zalutowane i umieszczone w kuli. Kula, którą w niedzielę można było zobaczyć w kościele teraz znajduje się na wieży pod krzyżem. Zgodnie ze starym zwyczajem do tub zostały włożone pamiątki z naszych czasów: współczesny dokument opisujący najważniejsze bieżące wydarzenia i historię budowy wieży, medale upamiętniające 100-lecie parafii i 650-lecie Prokocimia, dekret koronacyjny obrazu Matki Bożej Dobrej Rady, kalendarz parafialny na rok 2017, monety, aktualne tygodniki katolickie i inne gazety z 16 października, kartę pamięci ze zdjęciami dokumentującymi prace przy budowie wieży, informacje o projektantach i wykonawcach wraz z podpisami pracowników. Później rozpoczęły się prace montażowe, które trwały cały dzień. Około godziny 18.00 krzyż na szczycie wieży zwieńczył dzieło, które jest naszym darem wdzięczności na 100-lecie parafii. Bogu w Trójcy Jedynemu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu niech będzie chwała za wszystko co się dokonało... Matce Bożej Dobrej Rady, naszej Patronce i św. Janowi Pawłowi II, którego 39. rocznicę wyboru wspominaliśmy właśnie w poniedziałek dziękujemy za wstawiennictwo i opiekę.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w dokończenie budowy wieży – architektom, wykonawcom, sprawującym nadzór, ofiarodawcom, fundatorom, wspierającym modlitwą - składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
W najbliższych tygodniach będą trwać prace wykończeniowe, które chcemy zakończyć w drugiej połowie listopada, kiedy to przypada 60. rocznica poświęcenia naszego kościoła.