Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

MŁODZIEŻ NA KAJAKACH

W sobotę, 2 czerwca młodzież naszej parafii wraz z ks. Dariuszem po raz kolejny wyruszyła w trasę. Tym razem za cel obraliśmy niewielką miejscowość Krzyżanowice Średnie k. Pińczowa w województwie świętokrzyskim.
Wiele razy zwiedzaliśmy już Kraków, kilka razy byliśmy w górach, dlatego czas czerwcowego wypoczynku postanowiliśmy spędzić na kajakach. Wielu obawiało się, że nie da rady; dla wielu była to pierwsza taka przygoda w życiu. Rzeka Nida okazała się miejscem spokojnym i wymarzonym do tego, by choć na chwilę zapomnieć o zbliżającym się końcu roku szkolnego, o problemach i innych negatywnych sprawach. Cisza, spokój, śpiew ptaków, chlupot wody i my w kapokach z wiosłami w ręku, nigdzie się niespieszący, uśmiechnięci i zadowoleni. To najkrótszy opis, jakim można by scharakteryzować naszą wycieczkę.
Po dopłynięciu do wsi Chrobrze przez chwilę odpoczęliśmy, by następnie wziąć udział w Mszy świętej odprawionej w intencji naszych przyjaciół, krewnych i znajomych. Dziękowaliśmy Bogu za dar dobrych ludzi, których stawia On na naszej drodze i prosiliśmy dla nich o wszelkie potrzebne łaski – szczególnie o „odpuszczenie grzechów, pociechę w życiu i stałą opiekę” (modlitwa po Komunii).
Ks. Dariusz w krótkiej homilii zachęcił do tego, by nigdy nie zapomnieć o tym, że Bóg przemawia do nas przez piękno stworzonego świata. Zaprosił także do uświęcania każdego swojego dnia przez modlitwę oraz do tego, by w czasie osobistego spotkania z Panem pamiętać o przyjaciołach, ludziach zaufanych i kochanych. W czasie modlitwy powszechnej każdy z nas mógł głośno wypowiedzieć intencję, którą przyniósł ze sobą.
Do Krakowa wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i z mocnym postanowieniem, że kiedyś jeszcze nad Nidę wrócimy.