Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

I NIEDZIELA ADWENTU (3.XII.2017)

1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty – Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o 6.30. Przed Roratami, o 6.10 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy na Roraty /od poniedziałku do piątku/ na godz. 18.00 i zachęcamy do przynoszenia lampionów, które są znakiem adwentowego czuwania. W czasie Adwentu ze względu na Roraty dla dzieci środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać 20 minut przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.40. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele będą od 15 do 17 grudnia, spowiedź parafialna przed Bożym Narodzeniem - w sobotę, 16 grudnia.

2. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości 60. rocznicy poświęcenia kościoła i poświęcenia wieży, które przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę.

3. Kalendarz liturgiczny na nowy tydzień:
• w poniedziałek /04.12/ - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
• w środę /06.12/ - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
• w czwartek /07.12/ - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
• w piątek /08.12/ – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 16.30 /dla dzieci/ i 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

4. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dziś o 16.00 na plebanii.

5. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o 18.00.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od 17.00 będzie wydawana żywność w ramach pomocy unijnej /przydział na listopad i grudzień/ osobom, które posiadają aktualne zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uprawniające do korzystania z tej pomocy. Dziękujemy kierowcy oraz wolontariuszom, którzy pomagali przy transporcie z magazynu Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

7. Spotkanie informacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o 19.00 w sali parafialnej /wejście jak do kancelarii/.

8. Chorych, do których nie przychodzimy z okazji I piątku będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę, 23 grudnia od godz. 9.00 – prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.

9. W kiosku parafialnym można nabyć medale okolicznościowe wydane z okazji koronacji i 100-lecia parafii, kartki świąteczne, lampiony roratnie dla dzieci, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęcone opłatki oraz sianko wigilijne przygotowane przez Grupę Misyjną. W czasie Adwentu w dni powszednie kiosk będzie czynny również w godzinach porannych: od 7.00 do 8.00.

10. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi do oznaczonych skarbon będzie można wesprzeć Kościół na Wschodzie.

Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym się w naszym kościele na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Dobrej Rady.