Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

Aktualności naszej Parafii

• Wakacyjny wyjazd dla młodzieży - słoneczna Hiszpania

2020-01-10

Rozpoczynamy zapisy na wakacyjny wyjazd dla młodzieży z naszej parafii. W tym roku celem wyjazdu będzie słoneczna Hiszpania. Wyjazd odbędzie się w terminie 17-24.VII.2020.
    Zapisać można się w zakrystii, oraz kancelarii parafialnej do dnia 31.I.2020r.
    Szczegółowe informacje dostępne są w zakrystii, kancelarii parafialnej, na stronie internetowej parafii, oraz u ks.Mateusza.
    Pierwszeństwo przy zapisie mają osoby, które uczestniczyły w roku ubiegłym w kolonii do Grecji.

• Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

2019-12-24

"Odwieczne Słowo stało się małe - tak małe, że zmieściło się w żłobie. Stało się dzieckiem, aby Słowo było dla nas uchwytne”. Słowo jest teraz nie tylko słyszalne, nie tylko posiada głos, obecnie Słowo ma widzialne oblicze Jezusa z Nazaretu."
       Benedykt XVI

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego dla wszystkich parafian, oraz gości życzy ks. proboszcz Marian Pietraszko wraz z duszpasterzami parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu.

• Ikona i relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego w naszej Parafii

2019-11-30

W dniach od 5 do 12 grudnia będziemy gościć w naszym kościele ikonę i relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Miriam Baouardy - Mała Arabka).
    Zapraszamy do modlitwy za Jej Wstawiennictwem oraz do obejrzenia filmu o życiu Świętej.

• Sukces naszych lektorów

2019-11-25

Miło nam poinformować, że nasi lektorzy starsi zdobyli pierwsze miejsce w etapie dekanalnym Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.

• Koncert organowy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

2019-11-07

Serdecznie zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty p. Rafała Zimowskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koncert odbędzie się 10 listopada o 16:30. Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału.

• Pielgrzymka - Malta - śladami św. Pawła

2019-10-28

Planujemy zorganizować pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w dniach 16-23.06.2020. Zapisy na listę wstępną przyjmujemy w zakrystii.
    Szczegółowych informacji udziela ksiądz Mateusz.

• Zapraszamy mężczyzn do wspólnoty Rycerzy Kolumba.

2019-10-15

Zapraszamy wszystkich mężczyzn szukających swojego miejsca w Kościele do zaangażowania się w powstającą w naszej parafii wspólnotę Rycerzy Kolumba.

• informacja - zapisy do bierzmowania / spotkanie klas 8

2019-10-10

Trwają zapisy do grup przygotowujących do sakramentu bierzmowania. Zapisać można się jeszcze jutro i w sobotę w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Przypominamy młodzieży klas 8 o jutrzejszym spotkaniu (11.X.2019). Msza Święta o 18:00 a po niej konferencja, którą wygłosi o. Łukasz Buksa. Zachęcamy do przybycia również uczniów klas 7.

• Cykl koncertów Muzyka i Sacrum - wsparcie inicjatywy

2019-09-22

Uprzejmie prosimy o wsparcie inicjatywy Cykl koncertów Muzyka i Sacrum poprzez głosowanie na ten projekt (Projekt nr 18 - Cykl koncertów Muzyka i Sacrum) w Budżecie Obywatelskim Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.

• IV Rodzinny Festyn Parafialny 2019

2019-09-16

Dobiegł końca IV rodzinny piknik parafialny. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział wszystkich parafian i gości. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich organizatorów, sponsorów oraz darczyńców. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać! Do zobaczenia za rok.