Aktualności naszej Parafii

• IV Rodzinny Festyn Parafialny

2019-09-08

Zapraszamy na IV Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 15.września.
    Rozpoczęcie o 14.45. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 15.15 koncerty: schola Magnificat, Kapela Mogilanie, następnie prezentacja wozu strażackiego, pokaz Flamenco i występ scholi Cantate Deo. Tak jak w ubiegłych latach podczas Festynu odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Na Festynie będą rozprowadzane numerowane cegiełki, które będą brały udział w losowaniu nagród.
    Szczegółowy program Festynu na plakatach.

• PARAFIA PROKOCIM - na Facebooku!

2019-07-20

Zachęcamy do polubienia strony naszej parafii na Facebooku.
    Można znaleźć ją pod adresem www.facebook.com/ParafiaProkocim
    Na bieżąco będziemy się starali zamieszczać najważniejsze aktualności oraz relacje zdjęciowe z życia naszej parafii.
    Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej oficjalnej strony na Facebooku.

• PRZYWITANIE NOWEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA

2019-07-07

W niedziele 7.VII.2019 w naszej parafii miało miejsce ważne wydarzenie. Na Mszy Świętej o 12:30 odbyła się instalacja nowego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Mariana Pietraszko.
    Publikujemy krótkie podziękowanie księdza proboszcza oraz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

• PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

2019-06-23

W czasie ferii zimowych 2020 planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy na listę wstępną przyjmujemy w zakrystii. Informacje odnośnie dokładnego terminu oraz ceny zostaną podane w najbliższym czasie (bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia od biura podróży). Więcej informacji można uzyskać u księdza Mateusza.

• NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

2019-05-25

Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi.
    W sobotę, 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o 7.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i piętnastominutowa medytacja.

• NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

2019-04-07

W dniach 4-7 kwietnia dane nam było przeżywać „czas mocy i łaski” – nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Na zakończenie Mszy św. pożegnania, w niedzielę 7 kwietnia została poświęcona figura św. Michała, która będzie pamiątką nawiedzenia oraz odmówiono akt zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi.

• SŁUGA BOŻY O. WILHELM GACZEK

2018-11-18

W naszym kościele znajduje się tablica upamiętniająca o. Wilhelma Gaczka, organizatora i pierwszego proboszcza naszej parafii. Chcemy przybliżyć jego osobę i działalność w Prokocimiu.

• OTWARCIE PROCESU BEATYFIKACYJNEGO AUGUSTIAŃSKICH MĘCZENNIKÓW

2018-11-11

W dniu 4 września 2018 r. w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich nastąpiło otwarcie procesu beatyfikacyjnego augustiańskich męczenników II wojny światowej, a wśród nich o. Wilhelma Gaczka, pierwszego proboszcza naszej parafii.

• MSZA ŚW. DLA DZIECI - NIEDZIELA Z OWIECZKĄ

2018-09-02

Dzieci zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 z kazaniami ks. Piotra.
    W tym roku szkolnym zamiast Ziarna będą rozdawane obrazki z Owieczką. Sympatyczna Owieczka przypominać będzie niedzielne Słowo Boże i zachęcać do rozwiązywania zadań, które dzieci znajdą na odwrocie obrazka.

• 60. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA I POŚWIĘCENIE WIEŻY

2017-11-26

W niedzielę, 26 listopada w naszej parafii wspominaliśmy 60. rocznicę poświęcenia kościoła, które miało miejsce w uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada 1957 r. oraz dziękowaliśmy za ukończenie budowy wieży i za wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do tego dzieła.
    Mszy św. dziękczynnej o 12.30 przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
    Na początku liturgii odbył się obrzęd poświęcenia wieży i pamiątkowej tablicy.
    Napis umieszczony na tablicy to początek maryjnego hymnu uwielbienia Magnificat oraz słowa: WIEŻA KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W KRAKOWIE-PROKOCIMIU UKOŃCZONA W ROKU PAŃSKIM 2017 JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI WIERNYCH I DUSZPASTERZY NA 100-LECIE POWSTANIA PARAFII.