Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

Aktualności naszej Parafii

 • IV Rodzinny Festyn Parafialny

  2019-09-08

  Zapraszamy na IV Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 15.września.
  Rozpoczęcie o 14.45. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 15.15 koncerty: schola Magnificat, Kapela Mogilanie, następnie prezentacja wozu strażackiego, pokaz Flamenco i występ scholi Cantate Deo. Tak jak w ubiegłych latach podczas Festynu odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Na Festynie będą rozprowadzane numerowane cegiełki, które będą brały udział w losowaniu nagród.
  Szczegółowy program Festynu na plakatach.

 • PARAFIA PROKOCIM - na Facebooku!

  2019-07-20

  Zachęcamy do polubienia strony naszej parafii na Facebooku.
  Można znaleźć ją pod adresem www.facebook.com/ParafiaProkocim
  Na bieżąco będziemy się starali zamieszczać najważniejsze aktualności oraz relacje zdjęciowe z życia naszej parafii.
  Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej oficjalnej strony na Facebooku.

 • PRZYWITANIE NOWEGO KSIĘDZA PROBOSZCZA

  2019-07-07

  W niedziele 7.VII.2019 w naszej parafii miało miejsce ważne wydarzenie. Na Mszy Świętej o 12:30 odbyła się instalacja nowego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Mariana Pietraszko.
  Publikujemy krótkie podziękowanie księdza proboszcza oraz kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 • PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

  2019-06-23

  W czasie ferii zimowych 2020 planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy na listę wstępną przyjmujemy w zakrystii. Informacje odnośnie dokładnego terminu oraz ceny zostaną podane w najbliższym czasie (bezpośrednio po otrzymaniu potwierdzenia od biura podróży). Więcej informacji można uzyskać u księdza Mateusza.

 • NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

  2019-05-25

  Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi.
  W sobotę, 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o 7.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i piętnastominutowa medytacja.

 • NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

  2019-04-07

  W dniach 4-7 kwietnia dane nam było przeżywać „czas mocy i łaski” – nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Na zakończenie Mszy św. pożegnania, w niedzielę 7 kwietnia została poświęcona figura św. Michała, która będzie pamiątką nawiedzenia oraz odmówiono akt zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 • SŁUGA BOŻY O. WILHELM GACZEK

  2018-11-18

  W naszym kościele znajduje się tablica upamiętniająca o. Wilhelma Gaczka, organizatora i pierwszego proboszcza naszej parafii. Chcemy przybliżyć jego osobę i działalność w Prokocimiu.

 • OTWARCIE PROCESU BEATYFIKACYJNEGO AUGUSTIAŃSKICH MĘCZENNIKÓW

  2018-11-11

  W dniu 4 września 2018 r. w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich nastąpiło otwarcie procesu beatyfikacyjnego augustiańskich męczenników II wojny światowej, a wśród nich o. Wilhelma Gaczka, pierwszego proboszcza naszej parafii.

 • MSZA ŚW. DLA DZIECI - NIEDZIELA Z OWIECZKĄ

  2018-09-02

  Dzieci zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 z kazaniami ks. Piotra.
  W tym roku szkolnym zamiast Ziarna będą rozdawane obrazki z Owieczką. Sympatyczna Owieczka przypominać będzie niedzielne Słowo Boże i zachęcać do rozwiązywania zadań, które dzieci znajdą na odwrocie obrazka.

 • 60. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA I POŚWIĘCENIE WIEŻY

  2017-11-26

  W niedzielę, 26 listopada w naszej parafii wspominaliśmy 60. rocznicę poświęcenia kościoła, które miało miejsce w uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada 1957 r. oraz dziękowaliśmy za ukończenie budowy wieży i za wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do tego dzieła.
  Mszy św. dziękczynnej o 12.30 przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
  Na początku liturgii odbył się obrzęd poświęcenia wieży i pamiątkowej tablicy.
  Napis umieszczony na tablicy to początek maryjnego hymnu uwielbienia Magnificat oraz słowa: WIEŻA KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W KRAKOWIE-PROKOCIMIU UKOŃCZONA W ROKU PAŃSKIM 2017 JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI WIERNYCH I DUSZPASTERZY NA 100-LECIE POWSTANIA PARAFII.