Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

Aktualności naszej Parafii

 • ZAPRASZAMY NA KONCERT AVE MARIA

  2018-05-20

  W sobotę, 26 maja br. o godz. 19.00 - w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu, ul. Prosta 35, odbędzie się koncert „Ave Maria” – trzecie wydarzenie artystyczne z cyklu Muzyka i Sacrum.
  W programie koncertu znajdą się utwory o tematyce maryjnej – m.in. Johana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Michała Lorenca.

 • CZUWANIE MODLITEWNE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

  2018-05-13

  W sobotę, 19 maja o godzinie 19.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  W tym roku ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św. czuwanie odbędzie się w kaplicy nad salkami /wejście naprzeciw starej dzwonnicy/. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Gałąź Sykomory”. Zwieńczeniem czuwania będzie Msza Święta Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godzinie 22.00.

 • MŁODZIEŻ U KRÓLOWEJ TATR

  2018-04-30

  W poniedziałek, 30 kwietnia młodzież z naszej parafii wraz z opiekunami, ks. Grzegorzem i dk. Dariuszem, wyjechała na "majówkę". Tym razem naszym celem były Wiktorówki z kaplicą Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr. W tym miejscu uczestniczyliśmy we Mszy świętej. W czasie homilii zostaliśmy zaproszeni do tego, by z pomocą Chrystusa pokonywać wszelkie trudności pojawiające się na drodze naszego życia. Ułożone zostało równanie: JA + JEZUS = SUKCES.

 • UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE I ROCZNICA KORONACJI

  2018-04-29

  Uroczystą sumę odpustową i obchody rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Dobrej Rady przeżywaliśmy w naszej parafii w niedzielę, 29 kwietnia. Mszy św. o 12.30 przewodniczył i kazanie wygłosi Ksiądz Prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, rektor kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja.

 • ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE

  2018-04-29

  Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy w niedziele o 17.00, a w dni powszednie o 17.30.

 • STYPENDIUM EDUKACYJNE IM. ERAZMA i ANNY JERZMANOWSKICH DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY Z PROKOCIMIA

  2018-04-29

  Szanowni Państwo,
  Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia, Parafia Matki Bożej Dobrej Rady, Polska Prowincja Zakonu Św. Augustyna oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego chcąc wspierać i promować wybitnie uzdolnionych młodych ludzi – mieszkańców Prokocimia pragną ufundować dla najlepszych z nich STYPENDIUM EDUKACYJNE IM. E. i A. JERZMANOWSKICH .

 • WPROWADZENIE RELIKWII BŁ. SALOMEI

  2018-04-19

  W czwartek, 19 kwietnia ks. proboszcz i ks. Piotr uczestniczyli w Nowennie miesięcy w Jubileuszowym Roku 750 – lat od śmierci bł. Salomei, pierwszej polskiej klaryski. Mszy św. w kościele św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej w Krakowie przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Sławomir Kołata, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. i nabożeństwie zostały przekazane do naszej parafii relikwie bł. Salomei. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła miało miejsce w sobotę, 5 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Siostrom Klaryskom dziękujemy za przekazanie nam relikwii i modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

 • BIERZMOWANIE 2018

  2018-03-20

  W uroczystość św. Józefa, 19 marca Biskup Damian Muskus udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Mszę św. wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali: o. Tomasz Nogaj i o. Jerzy Filip z Publicznego Liceum i Gimnazjum Jezuitów KOSTKA, ks. Zygmunt Cholewa oraz ks. proboszcz.

 • 60. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA I POŚWIĘCENIE WIEŻY

  2017-11-26

  W niedzielę, 26 listopada w naszej parafii wspominaliśmy 60. rocznicę poświęcenia kościoła, które miało miejsce w uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada 1957 r. oraz dziękowaliśmy za ukończenie budowy wieży i za wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do tego dzieła.
  Mszy św. dziękczynnej o 12.30 przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
  Na początku liturgii odbył się obrzęd poświęcenia wieży i pamiątkowej tablicy.
  Napis umieszczony na tablicy to początek maryjnego hymnu uwielbienia Magnificat oraz słowa: WIEŻA KOŚCIOŁA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W KRAKOWIE-PROKOCIMIU UKOŃCZONA W ROKU PAŃSKIM 2017 JAKO DAR WDZIĘCZNOŚCI WIERNYCH I DUSZPASTERZY NA 100-LECIE POWSTANIA PARAFII.

 • Poświęcenie wieży Kościoła p.w. Matki Bożej Dobrej Rady przez kard. Stanisława Dziwisza

  2017-11-26

  W niedzielę 26 listopada kard. Stanisław Dziwisz poświęcił wieżę kościoła pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu oraz pamiątkową tablicę, na której umieszczono m.in. początek maryjnego hymnu uwielbienia Magnificat.

  Na samym początku wygłoszonej homilii kard. Dziwisz odwołał się do odczytanej wcześniej Ewangelii, kiedy Jezus opisuje, co nastąpi u kresu dziejów człowieka na ziemi. - W tym przełomowym i ostatecznym wydarzeniu my wszyscy będziemy uczestniczyć, i to nie jako bierni obserwatorzy, ale jako dzieci Boga, których On stworzył i zaprosił do życia w swoim odwiecznym królestwie - nauczał kardynał.