Czytania Liturgiczne Galerie zdjęć Panorama Kościoła Parafialnego Multimedia (YouTube) Funpage (Facebook)

30-820 Kraków, al. Dygasińskiego 44A
tel. (12) 6502701 lub 517149661
fax. (12) 6502719
e-mail: kancelaria@parafiaprokocim.pl
KONTO: PEKAO S.A. II O. w Krakowie nr:
59 1240 1444 1111 0000 0937 1747

WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM - „GAŁĄŹ SYKOMORY”

"Gałąź Sykomory" jest Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, a zatem staramy się otwierać na prowadzenie przez Ducha Świętego oraz Jego charyzmaty.

Naszym podstawowym spotkaniem jest czas uwielbienia w każdy poniedziałek po mszy św. o godzinie 18.00 w kościele przed Najświętszym Sakramentem. To szczególny czas posługi naszym głównym charyzmatem zawartym w nazwie Wspólnoty. Pragniemy - wierząc, że jest to zgodne z wolą Bożą - być jak gałąź sykomory, na którą może wejść każdy poszukujący Pana Zacheusz, by zobaczyć Jezusa i zostać przez Niego dostrzeżonym. Poniedziałkowe spotkania są również miejscem wspólnotowej formacji (Słowo Boże, konferencje, dzielenie w małych grupach).

Można przyjść niezobowiązująco, po prostu się z nami pomodlić, jednak każdy, kto ma takie pragnienie, jest zaproszony, by wejść głębiej w życie naszej Wspólnoty.

Raz w roku zachęcamy osoby, które gotowe są mocniej związać się z Gałęzią Sykomory, do przyjęcia Przymierza, a co za tym idzie do ściślejszego uczestnictwa w uwielbieniach, mszach, podczas których Wspólnota posługuje śpiewem, rekolekcjach wakacyjnych, dniach skupienia, służbie w diakoniach.

Gałąź Sykomory stara się również w miarę potrzeb brać czynny udział w życiu Parafii, która tak gościnnie nas przyjęła w roku 2015.

Wspólnota Gałąź Sykomory należy do Koordynacji Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Krakowskiej.

Naszym opiekunem duchowym jest ks. Piotr Grzesik, liderką - Grażyna Chałupczak (g.chalupczak@onet.eu).